הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מה שמגיע לך

ד"ר אורן חסון(12.3.2019, 0:33)

תמרה יקרה,

זה לא דומה, אבל בכל זאת אשלח אותך לקרוא גם התכתבות אחרת שלי עם מישהי שבמובנים רבים היא במצב דומה, ובמובנים אחרים היא במצב שונה לגמרי. בכל זאת, אולי יעזור לך לקרוא את זה.

https://www.starmed.co.il/forum-93/msg-3903636

לעניינך, הקושי הבסיסי שלך, אם אפשט אותו למשפט אחד, הוא שנפרדת מבן זוגך, והוא משהה את הגרושים שלכם, הוא לא כאן ולא שם, ולמעשה לא מחייב את עצמו לשום דבר, בודאי שום דבר מבחינתך, הוא אגרסיבי לפעמים, אולי על סף האלימות, הוא לא רוצה אותך אבל מראה מדי פעם סימנים של רצון טוב שמבלבלים, ושאת חולמת שאולי תחזרו להיות ביחד.

העניין הוא שאת בטיפול, ולוקחת גם טיפול תרופתי שאמור להקל עוד, אלא שאת עדיין מרגישה במצוקה חדה, וכואבת מאד את הפרידה. אני לוקח את העובדה שאת מחפשת תשובה אצלי כסימן למצוקה, שמה שמעודד בזה הוא שאת כן מחפשת פתרון. יתכן שהעובדה שהוא מתמהמה (הפתרון) למרות הטיפולים מייאשת אותך. באופן רגיל אומר לך להיות עקבית בטיפול, אלא אם הוא נמשך הרבה זמן (נגיד, מעבר ל 7-8 חודשים), ובאמת את לא מרגישה חזקה יותר. אבל לפני שאת אומרת את זה, אני רוצה שתקחי נשימה, ואל תסתכלי על השבוע האחרון, אלא על החודש, ואפילו החודשיים האחרונים, ביחס למה שהיה קודם. לפעמים יש לנו נטייה כשלא טוב עכשיו, לומר שהכל לא טוב. לכן אני רוצה שתנסי לקחת פרספקטיבה. אם הטיפול לא היה כזה ארוך – השארי שם. אם הוא כן היה ארוך, אולי כדאי לחפש עזרה עם מטפל שהאישיות שלו תהיה שונה, ושיוכל (או תוכל) לכוון אותך לחלקים הורודים יותר של החיים. לפחות מדי פעם, כי תמיד יש גם כאלה, לפחות אם את מאפשרת לעצמך לראות אותם, ואם את לא שמה את התחושות שלך על ציר אחד בלבד, שהוא הזוגיות (שחסרה עכשיו).

ואולי, כדי להתחזק עוד, תביטי אצלי באתר, בדף ה"כלים לזוגיות טובה", ואחר כך גם בדף השני, ואולי גם בשלישי, ושאלתי את עצמך לא רק אם קיבלת בזוגיות הזו את מה שאת אמורה לקבל בקשר זוגי ומשפחתי, אלא גם אם קיבלת את מה שמגיע לך, כאדם, כאשה, כתמרה (הכניסי כאן את שמך האמיתי...). ואולי את השאלות האלה תביאי איתך גם לטיפול.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com