הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לחפש מציאות

ד"ר אורן חסון(14.4.2019, 16:10)

מישהי יקרה,

זו אולי תהיה קלישאה לומר לך שהדרך הטובה ביותר להפסיק לחשוב על בחור "ישן" היא כאשר תעסיקי את עצמך ויהיה לך עניין רב בבחור "חדש".

העובדה שלא פגשת בו במציאות אולי באמת מעצימה את דמותו. אבל השאלה היא שאלה כללית, כי זה קורה גם כאשר מגלים שלאדם יש חסרונות באופן מעשי, ומתקשים לשכוח. בעיקר (!) כאשר את חושבת שאין לך אופציות אחרות.

במציאות שלך, שבה רק התכתבת עם מישהו, ולא ראית אותו באופן מעשי ולא שוחחת איתו אלא בהתכתבות, ולא דיברת איתו, בהחלט ייתכן שכל האיש הזה אינו אלא דמות פיקטיבית (כולל תמונות פיקטיביות – מה שנפוץ מאד ברשת) שגבר שהוא מבוגר ממך בהרבה ונשוי, או מישהו שמכיר אותך והחליט לעשות עליך סיבוב, או שאשה שאוהבת לשחק משחקים, בנו לעצמם כי זו הרפתקאה מרגשת עבורם, ואולי אפילו כלי שאפשר בעזרתו לסחוט ממך כסף, והיו דברים מעולם.

השאלה החשובה שאני שואל היא: בנתון שזה אדם שאת לא יודעת עליו הרבה, ומה שאת יודעת יכול להיות לגמרי לא נכון (ואם "הוא" מתחמק ממך, הרי סביר שזה לא נכון או שזה אדם עם בעיה נפשית משמעותית, או חסר ביטחון בשל האופן שבו הוא נראה או כל דבר אחר), למה את חושבת שלא תצליחי למצוא מישהו מוצלח יותר?

איכשהו, התשובה הנוחה ביותר ואולי גם הנכונה היא שאת חושבת ש"הוא", כי כך את מאמינה, שזה אכן הוא, מוצלח מאד, מבין לנשמתך, סקסי מספיק ומתאים לזוגיות, וכל מה שצריך הוא ש"הוא" גם ירצה אותך, ושאת מספיק מאמינה שאם תרצי מספיק חזק זה יקרה. איכשהו, בין כל הדברים האלה, את שומרת את התקווה למשהו טוב.

יש עוד דברים טובים. בתנאים שאת מתארת, הגיוני מאד שיש הרבה מאד דברים יותר טובים, וביניהם גם דברים טובים יותר עבורך. קשה להתחרות עם אשליה. קשה לך להסיט את מחשבותייך מהאשליה. ואת צריכה ללמוד לבטוח בעצמך כדי שתוכלי לחפש מציאות.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com