הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כמה חודשים ביחד

ד"ר אורן חסון(19.4.2019, 13:30)

רותי יקרה,

את צודקת. אין ספק שהמגורים המשותפים יפגמו בתחושת השקט והפרטיות שלך. יתכן גם שמגורים משותפים יציפו הרבה מאד הרגלים שונים שלכם, וקונפליקטים, שהדרך לצאת מהם בפרידה, אם זה מה שיידרש, תהיה קשה, לא נעימה – ודורשת אסרטיביות, במקרה הטוב, ותוקפנות, במידה שהצד השני מתקשה לקבל את מה שאומרים לו. אין ספק שכל זה הוא סיכון, וחמישה חודשים של חיזור הם לא הרבה. גם לא בגיל שלכם. ואולי עוד יותר בגיל שלכם, שכן הרגלים או גמישות הם דברים שקשה יותר לשנות בגיל הזה.

מצד שני, בן זוגך מצפה לחיים משותפים. אולי בגלל המחשבה על צמצום הוצאות, ואולי בגלל שהוא מאס בבדידות, ואולי אפילו קשה לו איתה. לכן את מרגישה את הלחץ שלו. עם זאת, לא כתבת לי אם הוא רוצה אצלו, אצלך או במקום אחר שתשכרו במשותף. כך או כך, כדי אכן לחסוך בהוצאות, הבית או הבתים שמתפנים יצטרכו להיות מושכרים. יש בזה מחוייבות, שלא בקלות יוצאים ממנה, כי אתם מתחייבים לאנשים אחרים שייכנסו לדירות האלה.

אז איך חיים עם (זוגיות ו'יחד') אבל מרגישים בלי (כלומר, שומרים עדיין על השקט והמקצב שלך)? – אולי זה עניין של איזונים. כלומר, להגדיל את הביחד בהדרגה. אני מניח שהיו לכם לילות ביחד, אצלו או אצלך. אולי יותר מזה מדי פעם ברציפות. אני מציע להגדיל את זה עוד, בהדרגה. ועדיין – ללא ויתור על הדירה שלכם, כלומר, ללא מחוייבות נוספת. למרות 'הבזבוז' הכלכלי. כך שתעלו את המינון בהדרגה, תרגישו איך זה עובד לכם, אבל ללא מחוייבות לאנשים אחרים, כך שחיפוש האיזון הנכון, או הנסיגה במקרה הצורך, של מעט אחורה או הרבה אחורה, כדי לחפש את האיזונים הנכונים, יהיו קלים.

אם הנושא הכלכלי הופך להיות משמעותי ומקור לויכוחים קשים – זה לא טוב. הוא צריך יהיה להתחשב בך ובקצב שלך. אם הנושא הכלכלי משמעותי מדי, ויוצא על חשבון ההתחשבות בך ובצרכים שלך, ראי בזה סימנים לא טובים.

לו הייתם שנים ביחד, והוא במצוקה כלכלית, זה אולי היה אחרת, והיית צריכה לשקול את זה. לפחות היית בטוחה אז יותר ברצונו ובכוונות שלו. אבל לא כאשר אתם רק כמה חודשים ביחד.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com