הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תמיד תהיינה, אבל תמיד גם את תהיי

ד"ר אורן חסון(23.4.2019, 9:53)

יפית יקרה,

אני מקווה שאת מבינה שתמיד תהיינה יפות ממך וצעירות ממך. אבל גם שזה לא משהו שמיוחד רק לך. זה נכון לכל אחד. תמיד יהיו צעירים ממני, יפים ממני וחכמים ממני, ואפילו נדיבים ממני. אבל מעצם העובדה שרוב בני האדם מצליחים להסתדר בזוגות, אפשר גם להבין שכדי להשיג זוגיות לא צריך להיות הכי יפה, הכי צעיר והכי חכם, וגם לא הכי נדיב. כי העובדה היא שיש נשים רבות שהן יפות פחות ממך, חכמות פחות ממך, נדיבות פחות ממך וצעירות פחות ממך, שמוצאות זוגיות גם לאחר התחלה שניה.

את קצת מיואשת. החיים התהפכו לך מבלי שציפית לזה, והציבו אותך במקום שבו את חשה בתחרות. ואולי כאן הקושי שלך: את לא בתחרות. את בחיפוש אחר מישהו שיתאים לך. במצב שכזה את הרבה יותר השופטת מאשר הנשפטת. זו שבאה לבחון, יותר מאשר הנבחנת. זו שמחפשת את מה שמתאים לך, יותר מאשר זו שמציגה עצמה לכל דורש כדי שהוא יהיה זה שיבחר.

אז נכון, את לא יכולה לבחור את כולם, כי הבחירה היא הדדית. אבל גם מרבית הגברים שתיפגשי איתם לא יכולים לבחור מבין כולן. ככה זה כאשר מרבית בני האדם מסתדרים בזוגות. לא צריך להיות הכי הכי.

מצד שני, עוד לא השלמת עם פרידתו של האקס שלך, והוא נמצא בחייך ומתנהג כאילו הכל מותר לו. את לא מצליחה לשים לו גבולות כי את חושבת שהוא אולי יחזור ויגאל אותך מהחרדות והקשיים שלך. אבל את שבה וכותבת לי על זה כבר לפחות שנה, ועדיין את שם. כאן הקושי שלך. לפי סיכום כל המכתבים שלך, הוא כבר לא, ועדיין לא הפנמת, ועדיין את לא מציבה גבולות – למען הפרטיות שלך ולמען השיקום שלך.

ההתקדמות הממשית אבל שאני כן רואה אצלך, הוא שאת מתחילה להתבונן בעצמך. קודם לא עשית את זה. את מתחילה להשוות, כלומר, את מתחילה לראות קדימה את האפשרות לקשר הבא. זו התקדמות מאד משמעותית. המשיכי בה. הסקרנות הטבעית שבך מבורכת, כי היא פותחת אותך לאפשרויות ולעולם. אל תתני לה לדעוך בשל הפחדים שלך ובשל הדימוי העצמי שלך. המשיכי לתת לה להוביל אותך, ולכי אחריה עוד. ולו רק – למען עצמך, כי כשאת מסתקרנת, את בודקת ונהנית מהגילויים. לא צריך יותר מזה. לא צריך מטרה רחוקה מעבר לזה, אלא ללמוד לספוג את ההנאה מעצם הגילוי.

לא ברור לי למה הפסקת את הטיפול. אולי כדאי להמשיך, או לחזור לטיפול עם מטפל אחר, שאולי יוכל לעזור לך למצוא איזון מחודש משלך (במקרה הצורך, ראי גם את האפשרות הזו). וכנראה, בטיפול, צריך לעבור את השלב שבו יבואו לידי ביטוי התסכולים שלך מהאבדן, וזה עלול לקחת קצת זמן, אבל במקביל, לבנות מחדש ובהדרגה את הביטחון שלך סביב החן שיש לך והיכולת שלך להקסים אנשים במבט ראשון, ולתת זמן לסקרנות שלך להוליך את עצמך משם והלאה, למקומות טובים יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com