הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לא הוגן ובניגוד לציפיות

ד"ר אורן חסון(30.4.2019, 20:07)

מ יקרה,

כתבת לי שהוא לא יוזם ואקטיבי ועובד במלוא הפוטנציאל שלו, וזה מתסכל אותך. אולי גם מתסכל אותך שאת רואה אותו 'נח', בין לבין, כשאת עובדת קשה ובאופן מתמיד. יחד עם זה, לא כתבתי לי אם הפרנסה שהוא מכניס היא "בסדר", או שהיא נמוכה מדי. האם הוא 'מתעצל' גם בבית? – כי כתבת שעם הילדים הוא מתנהג בסדר.

יתכן שזה הקצב שלו. יתכן שאם הוא יתאמץ ליותר, התפוקה שלו תרד. אולי בגלל הפרעת קשב וריכוז (דוגמא אפשרית אחת) הוא לא מסוגל להתמיד בריכוז שלו, ומה שהוא עושה גם הוא מאמץ גדול מאד בשבילו.

מצד שני, יתכן שהוא כן יכול ללמוד להיות מרוכז יותר. אני לא בטוח שזה כך, אבל זו אפשרות. אם כן – זה תהליך שהוא צריך להחליט לעבור, וכנראה גם לקבל עזרה, פסיכולוגית או אחרת, כדי ללמוד להתמודד עם זה. גם זה עניין תהליכי, ולא כל כך פשוט. אבל גם לא בטוח שזה יעבוד.

מה שבטוח שקורה כרגע הוא שאת רואה את הקצב שלו ולא מרוצה ומבקרת אותו, ושלבעלך קשה מאד להתמודד עם הביקורת הזו. אולי בגלל האופן שבו היא נעשית, ואולי בגלל שקשה לו להתמודד עם רגשי אשמה (וגם זה אומר שאולי יש דרכים יעילות יותר לעודד אותו להיות יעיל יותר מאשר אלו שאת נוהגת בהן). בתנאים הנוכחיים – גם את מתקשה להתמודד עם זה. האם זה כי הוא לא בסדר? האם זה כי לך קשה להתמודד עם העובדה שלך קשה ושבגלל זה את חושבת שזה לא הוגן כשנראה לך שלו קל? – וכפי שאמרתי, יתכן גם שלמרות שהוא מקדיש פחות זמן לעבודתו, זה לא אומר שיותר קל לו. הקושי של שניכם, גם שלך וגם שלו, הוא להגיע לשיווי משקל נפשי שיאפשר לכם גם לקבל את מה שיש, וגם להתאמץ ככל שאפשר. זה קשה, כי קשה מאד להעריך כמה אפשר. לא כמה אפשר לעבוד במאמץ רב יותר (מצידו, ובעיקר כשהוא מרגיש לא חופשי מספיק ונשפט, במקום מה שהוא חושב שיכול לעזור יותר, וזה עידוד וחיזוק חיובי במקום ביקורת), וגם לא כמה אפשר להתמודד עם מה שנראה לא הוגן, ובניגוד לציפיות (מצידך).

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com