הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חחח... מאיפה השטות הזו?!

ד"ר אורן חסון(2.5.2019, 18:25)

יוחאי יקר,

התלבטתי בין להסיר את שאלתך כשטות מוחלטת שאין להתייחס אליה, לבין לענות עליה ברצינות.

אני לא מכיר תחקיר שכזה בהארץ, ומוחמא מהעובדה שאתה חושב שעושים עלי תחקירים בהארץ. אתה יודע, כמו על כל אחד – אמרו עלי הרבה דברים בעבר, אבל ארכיאולוגיה, זה חדש לי. אבל אם אתה סקרן, הסתכל על דף הכניסה בפורום הזה (הקש 'ראש הפורום', כי הדברים כתובים במפורש:

"ד"ר אורן חסון הוא מטפל ויועץ זוגי, ומומחה לתקשורת בין-אישית ולפסיכולוגיה אבולוציונית. הוא ביולוג וחוקר התנהגות בהשכלתו, לימד תקשורת בין-אישית באוניברסיטה העברית, באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטת בר-אילן, ולמד טיפול קוגניטיבי התנהגותי."

באתר שלי הדברים כתובים יותר במפורט (ראה קישור למטה).

בעיקרון, הדוקטורט שלי עסק בשאלה תאורטית של אמינות בתקשורת, כשהתגלית שלי היתה דרך שלא היתה ידועה קודם, שבה תקשורת לא מילולית יכולה להיות אמינה, הן בעולם החי והן בבני אדם. נכתב ונחקר לא מעט על התגלית התאורטית הזו בספרות הביולוגית.

ההוראה שלי באוניברסיטה העברית, בחוג לתקשורת ועיתונאות, על התקשורת הבין אישית של האדם, עסקה באלמנטים הללו של התקשורת הלא מילולית, ובהבנה של כלים תקשורתיים הקשורים לאמת ולשקר, ולאמינות בתקשורת. התמחות שבאה עם זה היא בפסיכולוגיה אבולוציונית – תחום מחקרי בעיקרו (מחקר שפרסמתי בכתב העת Evolutionary Psychologyעסק בהבנה של האלמנטים התקשורתיים של הדמעות שלנו). השתלמות בפסיכולוגיה קוגניטיבית התנהגותית נתנה לי כלים טיפוליים נוספים, בנוסף לידע שלי בתקשורת הבין אישית.

האמת? – הייתי שמח לו הידע שלי בארכיאולוגיה היה מתקרב לידע שלי בתחומים שבהם אני עוסק. אחרי הכל, זהו תחום מרתק. לצערי, הידע שלי בארכיאולוגיה ממש לא מספק אותי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com