הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

החלטות קשות. האם למהר?

ד"ר אורן חסון(14.5.2019, 10:55)

אשה יקרה,

את צריכה לקבל החלטות קשות, ומרגישה שאת צריכה לקבל אותן מהר. האם זה נכון? – אולי כן ואולי לא. אני חושב שהרבה מאד תלוי בכמה רחוק התרחקת ממנו רגשית, וכמה זמן זה כך. עוד חשובה היא גם הסיבה לכך שזה קרה. ומה שאני מנסה לומר בזה היא האם זו תחושה זמנית שתחלוף ברגע שיחלוף הכעס שלך? האם כאשר את כועסת או פגועה את אוספת את כל הפגיעויות שלך והכל מועצם, אבל יכול לחלוף אם וכאשר הדברים נרגעים עם הזמן או לאחר שהוא מפייס אותך, או שהתחושות שלך הן יציבות ומשתנות לאט?

אם את כבר מרוחקת ממנו מאד, ואת חושבת שהסיכוי שזה ישתנה הוא קטן מאד, עם או בלי טיפול, אז אכן עדיף להחליט מהר יותר, כי הנסיון להתחבר מחדש אם זה לא יעבוד, יוסיף לבלבול שלך, שלו ושל הילדים. עדיף להתחיל להכין את ההתארגנות מחדש.

אם יש סיכוי מספיק טוב שעבודה זוגית, ורצוי בעזרת טיפול – אישי שלך שיעזור לך להחליט, או משותף שינסה לגשר ולחבר מקומות חבולים – אז כן חשוב לקחת את הזמן, ואם תחליטו אחר כך בכל זאת להפרד, אז שזה יהיה לאחר מכן, ובאופן שאת תהיי שלמה איתו יותר, ותבנו את הפרידה הזו ביחד למען הילדים.

אני מניח שגם אם לא העלית את הנימוקים האלה באופן מדוייק בפני עצמך, זה פחות או יותר הלך המחשבה שבגללו קשה לך לקבל החלטות. הקשיבי לעצמך עוד. ותני לעצמך גם מקום לטעות, כי בכל דרך שתלכי יש סיכוי שזו טעות, אבל גם סיכוי שזה הדבר הנכון. אין דרך לדעת במדוייק. אבל אני חושב שההבנה שאת הולכת בדרך קשה שאין בה ודאות, תאפשר לך יותר סבלנות כלפי עצמך בתהליך הקשה הזה שלך. וזה אולי חשוב מכל, כי הסבלנות שלך כלפי עצמך היא דבר שתצטרכי בכל דרך שתלכי, והיא יכולת חשובה שתצטרכי לשמור עליה תמיד.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com