הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

רצינו להתחתן וכרגע לפני פרידה

אורן(16.5.2019, 16:37)

שלום רב,

זוגתי ואני שנינו בני 29 בזוגיות של שנה וחצי מאוד אינטנסיביים, שנה ראשונה הייתה אופוריה מדהימה שהיינו בתחושה שאנחנו כבר הולכים למסד את הזוגיות שלנו, האהבה שלנו עצומה אחת לשני וחוץ בעיה אחת ועיקרית ביותר אפשר להגיד שאין לנו עוד בעיות בזוגיות.

באותה תקופה שרק הכרנו אני התחלתי תהליך של התקרבות לדת הלכתי לשיעורי תורה התחלתי לשמור שבת וכו'.

לאחר שנה של זוגיות הבנו שיש חלק לא סגור בזוגיות שלנו מאחר והיא נשארה חילונית כלומר לא מזדהה עם הדת ומהדרישות שלה, מאחר ויש לה את האמונה שלה, ואני מתחבר לתורה ומצוות ולא אוכל לקיים אורח חיים זוגי ללא הדרישה הבסיסית של הדת מצד האישה לשמירת נידה.

מבחינת שמירת שבת היא לא מוכנה לשמור מאחר ולדעתה זה ירחיק אותה מהמשפחה שלה (כיום זה לא בעיה כי אנחנו גרים קרוב להורים שלה אבל אולי בעתיד יהווה בעיה) אני מצידי לא מפריע לי שהיא לא תשמור שבת כל עוד היא תכבד את זה שאני שומר שבת כמו שזה עובד בנינו היום.

עניין נוסף זה הדעה שלה לגבי שמירת נידה היא מאוד לא מתחברת לרעיון בלשון עדינה ולא מוכנה לשמוע מאנשים שמכירים את התחום.

הפערים בנינו מאוד ברורים לנו שנינו אנשים עם אינטלגנציה רגשית גבוהה אבל גם עם עקשנות מסויימת, ככל הנראה מחוסר רצון "לוותר על עצמנו" אם זה הצד שלי לא יכול להתעלם מדברי תורה, או אם זה הצד שלה שלא יכול להקטין את האני מאמין שלה שמבחינתה זה כמו האמונה שלי.

השאלה שלי היא איך אנחנו יכולים לנסות להתמודד עם הבעיה או שמראש אנחנו לא יכולים לגשר על הפער ומתי אנחנו צריכים להבין שהגענו לקצה הדרך המשותפת.

אני רק אציין שכיום עזבתי את המגורים המשותפים שלנו כדי שתהיה לנו אפשרות לחשוב בצורה נטרלית.