הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

איתו או בלעדיו

ד"ר אורן חסון(30.5.2019, 17:11)

אישה33 יקרה,

אולי חשוב שתכירי בעובדה שאת נמצאת ביחסים עם גבר שאינו יציב בקשר איתך, ושמתקשה להיות אמפתי לצרכים שלך ו/או להגן עליך שלא תיפגעי ממנו, ואולי אפילו לא ממש מעוניין (ולכן גם שקרים כדי להשיג את מה שנוח ומתאים לו הם דבר לגיטימי).

אבל בואי וניקח לרגע את האפשרות היותר אופטימית, שהוא כן מעוניין בך. אם זה נכון, עושה רושם שהדרך היחידה שלו לתקשר איתך היא בדרך של ענישה – אם לא תעשי את מה שאני רוצה (תעבדי), אז אני עושה את מה שאני רוצה, והעובדה שאת נפגעת היא חיובית, כי רק כך תלמדי.

האמת נמצאת אי שם בין האפשרות הראשונה לאפשרות השניה, וכנראה שיש בו גם משהו מהאפשרות הראשונה וגם משהו מהאפשרות השנייה.

האפשרות הראשונה מאד לא רצויה לך, כי אין לך מה לעשות איתה. גם לא איתו. במקרה הזה, הוא רק נזק עבורך, ואת גם עלולה להפסיק להאמין בגברים, וגם מבזבזת את זמנך. אם האפשרות השניה נכונה, אתם חייבים ללכת לטיפול זוגי, כי דרך תקשורת שכזו היא הרסנית לזוגיות, ואתם חייבים לדבר אחרת, ולדעת להביע את הצרכים שלכם ולשכנע או לדון בהם, בדרך אחרת. כי כל עוד הדרך שבעזרתה הוא מנסה לכפות עליך את רצונו היא ענישה – הקשר הזוגי שלכם יהיה קשר רע מאד.

היות ששתי האפשרויות הללו הן לא מוצלחות, בלשון המעטה – חשבי היטב מה נכון לך. אם הנכונה – כדאי לך לברוח. אם השניה – אני בספק רב אם הוא יסכים ללכת איתך לטיפול זוגי, וגם אז אין לך מה לעשות איתו. לכן, ועם כל האמפתיה שלי לכאב שלך, לרצון שלך להיות איתו ולאהבה שלך כלפיו, ואולי בגללם – כדאי שתלכי לטיפול לבדך, כדי להתמודד עם כל עולם הרגשות שלך, ולחפש מחדש דרך, איתו או בלעשיו.

ושימי לב, בכוונה לא כתבתי לך דבר על מהות הקשר שבינו לבין השכנה שלו. אני לא יודע, ולא יכול לדעת. כתבתי רק על מה שאני יכול לנחש ניחוש טוב לפי מה שאני כן יודע וכתבת לי.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com