הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

סיוע מקצועי על פי ההחלטה

ד"ר אורן חסון(6.6.2019, 15:05)

אשה יקרה,

אני מרגיש שהחלטת ללכת לטיפול ו'לתת לזה הזדמנות', אבל גם שאת לא באמת רוצה את זה. אני חושב שאם כך, תני לזה הזדמנות. אם תרגישי שאת לא יכולה יותר, דברי על זה עם המטפל/ת שלכם - ומותר לך לבקש גם שיחה בנפרד, ואם את מרגישה שאין לך תקווה ליחסים סבירים מספיק איתו, תוכלי להחליט אחר כך לעזוב. ממילא הרי קשה לך להחליט, נכון?

אם את מחליטה לא לתת לזה סיכוי, אני חושב שהדבר הנכון עבורך הוא להחליט על טיפול לבד. כדי לאסוף את הכוחות, כדי לעזור לך להאמין בדרך, וכדי ללמוד לעשות זאת נכון, כשאת לא מונעת על ידי כעסים או רגשי אשמה, כשאת לומדת לנטרל כעסים שלו, וכשאת לומדת לפעול נכון הן למענך והן למען הילדים שלכם.

כך או כך, את ההחלטה את צריכה לעשות בעצמך, ולפיה לחפש עזרה לממש את זה. לא נכון שאתן לך עצה מה לעשות, כך או כך, מבלי שאני מכיר היטב אותך, את היכולות שלך להתמודד, ומבלי להבין עד הסוף מה היתה דרך ההתנהלות ביניכם עד כה. אלו דברים שאת יודעת, ולכן את צריכה להחליט על דרכך כדי לבקש את הסיוע המקצועי שאת רוצה כדי לממש אותו. כרגע, בחרת בטיפול זוגי. טוב. זו בחירה. ראי לאן זה לוקח אתכם. אם וכאשר תרגישי אחרת, חפשי סיוע אחר.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com