הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

החסרים והחסרים

ד"ר אורן חסון(17.6.2019, 16:59)

רותם יקרה,

מה שכתבת הוא צרכים בסיסיים של מה שאדם רוצה שיהיה לו. מתוך זה הבנתי גם שזו רשימה של כל מה שחסר לך, וברור לי שזה הרבה. יותר מזה, אני יכול גם לומר, מתוך ידיעה, שלא כל בן זוג יכול לתת את כל אלה, וזה עניין של מסוגלות אישית – כלפעמים לוקח לך זמן להפנים שזה המצב, ולפעמים ידעת מראש אבל חשבת שתמודדי עם זה, או קיוותי שזה ישתנה, וזה לא.

אם להיות פשטני, יש שלוש אפשרויות: 1. להישאר עם מה שיש, מסיבות אפשריות שונות שבגלל חלקן היית שם עד עכשיו, ולחפש דרך להוציא את המיטב מחייך במסלול הזה, גם אם הדברים הללו חסרים. 2. כהרחבה של האפשרות הראשונה – לנסות לשפר את היחסים ביניכם. בשביל זה צריך גם תקווה כלשהי כדי להתחיל לצעוד בדרך מסויימת שהיא די איטית, ואולי מתוך הבנה שתקבלי רק חלק ממה שאת רוצה, או זקוקה לו. 3. לצאת מהקשר הנוכחי, ולחפש את מה שאת מחפשת מחוץ למסגרת הנוכחית. את הדרך הרביעית, של לחפש קשר אחר מבלי לעזוב את הקשר הנוכחי אני לא כולל ברשימה, בשל הסיכונים הכרוכים בזה.

אני מניח שכתבת לי כי את די מיואשת. לפחות ברגע שבו כתבת את הדברים. אני מניח שאת מבינה שברגע שאת במצב הזה, את במצב שאין לו פתרון קל, ואולי גם לא פתרון מלא. מה שלא תעשי, החלום שחלמת פעם על הזוגיות שאת מתארת כאן לא יוכל להתממש באופן מלא – וגם אם הוא יקרה בקשר של פרק ב', זה כבר לא החלום של happily ever afterשרצית שיקרה בנישואים הראשונים שלך. הפסדים כבר יש. הנחמה היחידה שאני יכול לומר לך, שהרבה אנשים חולמים חלומות על העתיד שלהם כשהם צעירים, ולפעמים קורים דברים בלתי צפויים, בין אם הם תלויים בהחלטות שלהם ואולי גם ביכולות שלהם ובין אם לאו, שמונעים מהם להשיג את החלומות הללו, לפחות בשלמותם. זה מצב נורמלי וסביר, והשאלה היא רק – באיזו מידה נפגם החלום, ואיך מתמודדים עם זה.

מבחינת העזרה המקצועית הנפשית, אפשר להחליט לעשות את זה לבדך, תהליך שאמור לעזור לך לבדוק מה את יכולה במסגרת הזוגית הנוכחית, אבל גם לבחון אפשרויות אחרות. אפשרות אחרת היא להתחיל מראש ישירות בסיוע לשניכם, בטיפול זוגי. אין אפשרות להבטיח הצלחה, כי חלק מההצלחה היא היכולת להתמודד עם השגים חלקיים. אם מגיעים לטיפול כאשר היאוש גדול מדי, אין סבלנות להגיע גם להשגים חלקיים. לכן, את צריכה לחשוב אם ואיך את יכולה לקבל עזרה.
טיפול הוא לא דבר זול. הוא גם חייב להיות תהליכי, וזו אחת הסיבות שהוא לא זול. מצד שני, הוא מאד תומך ומאד עוזר. מטפלים רבים גם יהיו מוכנים ללכת במידה מסויימת לקראתך בעניין המחיר. אני יוצא מתוך הנחה שמרביתם/ן באמת רואים בזה ייעוד ורוצים לעזור.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com