הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אחריות

ד"ר אורן חסון(23.6.2019, 8:36)

אלן יקרה,

אני שומע שאת בעיקר חוששת מהקושי שלך להתמודד. "מפחדת להרוס את הטיול מעצבים" (לעצמי, בעלי, וגיסתי שהם משוש חיי)."אינני יכולה לסלוח לה על כל מה שנעשה". "אינני יודעת להכיל אותה במשך ימים במהלך הטיול", "אפילו כמה שעות אצלה אינני סובלת אותה".

אני יכול להבין למה. כתבת שהיא מררה לך את החיים כשגרת אצלה, אם כי היום היא מתייחסת אליך יפה. היות שהאפשרות שתחזרי לגור אצלה לא רלוונטית, אז גם האפשרות שהיא תתהפך לא רלוונטית – אפילו אם את משוכנעת שכך יהיה.

אבל אני שומע לא רק את הרע שחווית. אני שומע גם את הפגיעות שלך ואת הכעסים שלך. והם אלה שקשה לך להתמודד איתם. כלומר, השדים הפנימיים שלך, כאשר ממול יהיו לך נוכחים אלו שמעוררים אותם מרבצם. זה אכן לא פשוט, וזו שאלה אם תוכלי להתמודד. אני חושב שאת מאד חוששת שלא, ואולי אפילו עוד יותר, חוששת מהמחיר שתשלמי ביחסים שלך עם בעלך, אם לא. כל זה, כאשר מנגד עומד לך המחיר של היחסים עם בעלך, אם לא תבואי. יתכן שבאיזה שהוא מקום, העובדה שלא תבואי, יעמת אותו עם מה שהוא כבר יודע – הקושי שלך להתמודד כאשר קשה לך.

לכן את בדילמה – את צריכה לבחור בין שתי אפשרויות לא מוצלחות, שהאחת – כן להצטרף לחופשה – תלויה בך, אבל עושה רושם שאת די מיואשת מהיכולת שלך לנהוג אחרת ומתנהגת לכן כאילו שזה לא תלוי בך, והשניה – תלויה בו, וביכולת שלו למחול ולוותר לך – כשהוא רואה, בצד זה, גם את המחיר של התדמית של עצמו ושלך ושל הזוגיות שלכם בעיני בני המשפחה, ואולי בכלל הוא רואה בזה משהו אחר – שלא קל לו אתם, ושאת יכולה להפוך את החופשה הזו להרבה יותר נעימה לו.

זו בחירה לא פשוטה, שבצידה השאלה אם את מאמינה בעצמך וביכולות שלך או לא. בלי שום קשר לחופשה – זו שאלה שאת צריכה אולי להתמודד איתה, ואולי לא רק עכשיו, ואולי לא רק מולם, אלא מול עצמך בהתמודדות עם קשיים ביחסים עם אנשים אחרים במהלך כל החיים. האם תוכלי לעמוד באתגר הזה עכשיו? – אני לא יודע. האם את רוצה להתחיל באיזה שהוא מקום? אולי. באופן רגיל, הייתי אומר לך – יתכן שאת צריכה להעזר בטיפול, כדי ללמוד להכיל. העניין הוא שכאן אין לך זמן. את צריכה להחליט ולעשות באופן מיידי. בעיקר להחליט, לאתגר את עצמך, ולנסות ככל שאת יכולה להתמודד עם זה כדי להצליח.

  • אני לא מנקה בזה אחריות של אחרים לכעסים שלך ולפגיעה בך. אני רק אומר שהיות שאת לא יכולה לקחת אחריות על מה שאחרים עושים, אני יכול להמליץ לך לקחת את האחריות על עצמך, בתנאים האלה, גם אם הם קשים. אם זה לא יקרה, תהיי כל חייך תלויה באחרים (כלומר, אולי לא פיזית, אבל השלווה הפנימית שלך, והאושר שלך), ואני לא בטוח שזה מה שאת רוצה.
בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com