הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מזל רע, או התמודדות עם אי שלמות?

ד"ר אורן חסון(1.7.2019, 17:58)

ליאור יקר,

אני מניח שאתה מדבר על יחסים עם גבר, אם כי זה לא משנה הרבה כלפי הבעיה שאתה מתאר.

השאלה המשמעותית שאתה שואל היא התהיה אם זוגיות אכן מתאימה "לכל אחד", או זה פשוט עניין של זמן עד שתמצא את המתאים לך (או המתאימה, אם אתה מדבר על יחסים הוטרוסקסואליים – התאם את המין כרצונך).

אני יכול לומר לך שנשמע די מובן מאליו שככל שאדם מרגיש צורך חזק יותר בקשר זוגי, ככל שהוא נקשר יותר רגשית, וככל שהוא מוכן להתחייב יותר להחלטות שלו, ובעיקר בהקשר הזוגי – כך הוא גם מתאים יותר לקשר זוגי, כי קשרים שלו יחזיקו מעמד זמן רב יותר. ככל שהוא יותר כזה, כך גם הוא יתעקש להישאר בקשרים שאולי אדם אחר, שהוא קצת פחות כזה, היה נוטש מהר יותר. המחיר של זה היא נטייה להישאר בקשרים שהם פחות אידיאליים, היתרון של התכונות האלו היא היכולת להתמודד עם קשיים בזוגיות לאורך זמן.

מן הסתם, כנראה שאתה פחות כזה. כמה פחות? – לא יודע. יתכן שבאמת איתרע מזלך ופגשת בעיקר בני זוג שאינם מתאימים לך. גם זה קורה. אבל יתכן גם שקשה לך להתאים את עצמך למשהו שהוא רחוק יותר משלמות, מכפי שאנשים אחרים היו עושים. זה משהו שאני לא יכול להעריך, אבל אולי הניתוח הזה יכול לעזור לך להעריך קצת טוב יותר.

כדי להבין זאת טוב יותר, והרבה יותר לעומק, ולבחון זאת לאורך זמן – צריך טיפול אצל איש מקצוע. האלטרנטיבה, היא לקבל את מה שאתה, על הבחירות והדחייות שאתה עושה, ולהבין שאולי לך ייקח יותר זמן למצוא אדם מתאים, ואולי, אם זה יקרה, זה יהיה בהסתברות נמוכה. כלומר, שקיים סיכוי שזה גם לא יילך. – ומכאן גם השאלה, על פי ההערכה שלך את עצמך וכמה זה חשוב לך, אם תרצה לשנות משהו, לבחון את עצמך יותר ואולי אפילו לקבל את עצמך יותר, בעזרת עבודה עצמית, או בעזרת סיוע טיפולי, אם תרגיש שזה חשוב לך מספיק כדי לשנות משהו שאתה מתקשה לשנות לבד.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com