הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מה מדבר אליך?

ד"ר אורן חסון(1.7.2019, 18:00)

אורה יקרה,

היות שאני לא יודע מה בדיוק משפיע עליו או "עושה לו את זה" או "לא עושה לו את זה" – קשה לי לענות לך. את מעלה שני טיעונים שמורידים לך ביטחון, ואת חושבת שאולי משפיעים עליו, האחד הוא שעלית במשקל, והשני הוא שאת ביישנית וסגורה. מן הסתם, העובדה שהוא מתרחק ממך, לא עוזרת לך להיות פחות ביישנית. אולי גם לא מעודדת אותך לרדת במשקל, בהנחה שזה מה שאת באמת רוצה. אבל יתכן שהוא מושפע מדברים אחרים שלא כתבת עליהם, כמו קושי בתקשורת, שאולי נובע מקשיים שיש לשניכם, אולי יותר לך, ואולי אפילו בעיקר לו, ואולי בתחומים אחרים לגמרי. לכן הקושי שלי לתת לך תשובה ברורה.

מכאן את יכולה להבין שלו הייתם מגיעים אלי לטיפול (או לכל טיפול זוגי אחר), אחת השאלות המרכזיות שהיו עולות היתה – מה מרחיק ביניכם? התשובות אינן פשוטות, כי גם אם נניח לרגע שהוא יגיד שהעליה במשקל שלך מפריעה לו (וזה יכול להיות עניין אסתטי, אבל זה יכול להיות גם עניין של כעס – למשל, כי הוא רצה אשה "ייצוגית", ועכשיו את פחות, בעיניו, ואת לא "מוכנה", לפי תפיסתו, לעשות את זה למענו), זה לא מבטיח שאם תצליחי לעשות זאת במהלך השנה הקרובה זה יהפוך את היחסים ביניכם על פניהם, ותשובו להיות מה שהייתם קודם – כי נותרו הזכרונות של הזמנים הפחות טובים ביניכם, וגם הם משפיעים. מצד שני, אם הבעיה היא באמת אסתטית (וזה ייתכן, גם במנותק או בניגוד לרגש), אז אולי זה יפתור את העניין ביניכם – מה שתובע ממך לחפש דרכים, לבדך או בעזרה מקצועית, לשנות משהו.

כמו שאת מבינה – יש הרבה קשיים ואפשרויות שאני לא יכול לדעת ולהכיר אותם מבלי להכיר אתכם מקרוב. אבל כך או כך – אני רואה את הקשיים שיש לך גם עם עצמך, ובהם גם הביישנות שלך ואולי גם הסגירות שלך כשאת נפגעת. מכאן עולה אצלי המחשבה שבעצם הדבר הנכון עבורך הוא קודם כל לבדוק איך את משלימה עם עצמך, ואולי מוצאת בעצמך יותר שמחת חיים ואושר, שאולי יצרו דינמיקה חדשה – גם בינך לבינך, וגם בינך לבינו. מאחר שכאמור איני בטוח בתשובות שלי, התשובה הנכונה ביותר היא השאלה: האם משהו מתוך כל הדברים הללו מדבר אלייך?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com