הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בעלי פשוט לא בן אדם נחמד

ד(8.7.2019, 19:55)

שלום, אני ובעלי בגילאי ה-30, 3 ילדים. 11 שנים ביחד.

בעלי בסהכ בסדר, אבא מאוד טוב, מפרנס טוב, אני יכולה לדבר איתו על הכול.

הוא גדל בבית עם אבא מאוד קשוח ותקיף ובאופן כללי בן אדם ממש ממש לא נחמד. וזה השפיע עליו.

הבעיה שלי היא - וזה יישמע כאילו שאני סתם מקטרת, שהוא הברה עפמים לא מתנהג אליי בנחמדות שבשבילי היא מאוד בסיסית, הדבר העיקרי שמפריע לי הוא שהוא מדבר אליי בדברים יומיומיים קטנים - פעמים רבות בצעקות, ובעיקר אם זה לפני הילדים או לפני אנשים אחרים. זה לא סוף העולם אומנם אבל זה ממש ממש מפריע לי. אני ממש מרגישה מושפלת מזה. אני מנסה ככל יכולתי תמיד לעזור לו ותמיד להיות בשבילו, משקיעה בו ובילדים המון, וזה היחס שאני מקבלת??.

דוגמאות מהיום - הוא העביר פריט ריהוט ממש כבד עם חבר שלנו. שאלתי אותו כמה פעמים - אולי תנחיו על הרצפה, אתם נראים גמורים. הוא התעלם, התעלם, ואז חישר צרח עליי - "אולי תעזבי אותנו כבר בשקט?" (ברור לי שהוא מצידו פירש את ההתנגות שלי כמציקה להם באמצע שהם עוד שנייה שוברים את הגב. אבל הכוונה שלי הייתה טובה. הוא יכול להגיד דברים אחרת).

דוגמא נוספת מהיום - התקשרתי אליו בזמן לא מתאים כשהוא היה בעבודה (בטעות. חשבתי שהוא במקום אחר) ושאלתי שאלה, והוא פשוט צרח עליי בטלפון שאני אעזוב אותו בשקט ומה אני רצה ממנו עכשיו.

יש לציין ישי הבדל בין הצעקות שלו להתנהגות בפועל - הוא כן אדיב, הוא בד"כ משתדל לעזור לי במה שהוא יכול, הוא בן אדם טוב. זה פשוט צורת הביטוי שהוא רגיל אליה (מי שקורא את זה יכול לחשוב שאולי הוא אלים בהתנהגות, אבל לא כך הדבר בכלל).

כמו כן יצויין שדיברתי איתו על זה 10000 פעמים, הסברתי כמה זה מפריע לי וביקשתי שידבר בצורה יותר נעימה. זה פשוט לא עוזר (לטענתו הוא משתדל, אבל אני פשוט לא רואה תוצאות בשטח).

תודה.