הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

20 שנה קדימה

ד"ר אורן חסון(28.7.2019, 19:49)

ליאת יקרה,

אני חושב ששכחת לספר לי משהו חשוב על מה שקרה בין אפריל, שאז סיפרת לי על מערכת יחסים עם הבחור (אותו בחור, אני מניח) שיצאת איתו והוא לא ממש התפנה לבנות מערכת יחסים איתך, והיה עסוק בצרכים אחרים שלו – שזה החברים שלו. לא סיפרת לי שנפרדתם, ואני מבין זאת מבין השורות.

העניין הוא, וזה קורה, שאת עדיין מפנטזת או חולמת על האפשרות שהקשר איתו יתחדש. קל לי להבין שדבר כזה יכול לקרות כאשר את חושבת שהוא מוצלח מאד, בין אם כי הוא חתיך, או מצליח מאד כלכלית ו/או חברתית, ואולי אפילו בחור טוב בעיקרון, ושהסקס נהדר – פרט לדבר אחד, שהוא לא צריך קשר זוגי ברמה שהוא מוכן להשקיע בו. מכאן שהוא נסחף אל כל הצרכים האחרים שלו, שחשובים בעיניו יותר.

ניהלתי בעבר דיונים לא מעטים על "סיבות טובות" לבחירת בני זוג, כאלו שהן בולטות יותר לעין, ושאנחנו מחשיבים יותר, לבין סיבות אחרות, שאנחנו מחשיבים פחות משום מה, כמו פערים תרבותיים, בעיות בקשרים עם הורים, קשיים באמפתיה, או – כפי שקיים כאן – חוסר רצון להשקיע בקשר הזוגי. גם הסיבות ה"פחות חשובו" האלו חשובות מאד לקשר. מאד. נדמה לי שכבר אז כתבתי לך שייתכן מאד שהוא יישאר כך, גם אם אולי פחות – כאשר החברים שלו יתחתנו, ויהיו הורים, ויהיה להם פחות פנאי אליו. מאחר שנפרדתם על הרקע הזה, זה רק אומר, ככל הנראה, שהוא עשה החלטה – בדיוק על הרקע הזה – של מה חשוב לו יותר. כי עושה רושם את רצית להיות איתו, גם אם לא בתנאים האלה. אם זה נכון, עמדת על שלך, ובצדק. אלא אם את רוצה קשר זוגי ומשפחתי עם בן זוג שיתנהל רוב הזמן לבדו.
אולי כדאי בעצם שתתני הצצה 20 שנה קדימה, במיואשת לגמרי, שאלה אחת למטה, כדי להבין את זה טוב יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com