הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול זוגי לבד?

ד"ר אורן חסון(28.7.2019, 19:51)

את יקרה,

קשה לומר אם עשית טעות בכך ש"שחררת", וכפי שאמרת, בזה את מאשימה את העובדה שהוא עושה מה שהוא רוצה.

גם אם זה נכון, האפשרות האחרת שאת ראית לנגד עינייך היתה "להילחם" בו ולשים גבולות, אבל כמו שאת מבינה – בתנאים הללו, מי יודע לאן זה היה מוביל.

היה ביניכם קונפליקט, כאשר את רצית יותר שותפות ושיתוף, כי כך את רואה זוגיות, כי את רוצה שותף לעשייה, וכי את רוצה להרגיש בעלת ערך, וכזו שיש להתחשב בה, וכי את רוצה לדעת "מה לעזאזל עומד לקרות כאן בעוד שעה, או שלוש שעות או יום", כדי לדעת איך לתכנן את עצמך. ומצד שני, הוא, מסיבותיו שלו, רצה להשתחרר מאחריות, אולי גם להשתחרר מביקורת (לא בטוח שזה עבד לו, כי כשאת נפגעת, את אומרת, לפחות מדי פעם, שהוא לא בסדר). את מעלה את השאלה אם זה אומר שיש לו מישהי?

כמובן שאני לא יכול לדעת, אבל אחת המחשבות שיכולות לעלות היא שהוא לא רוצה לשתף, וצריך את החופש הזה, כדי שלא תחקרי אותו ותשאלי אותו מה הוא עשה. אבל יכולות להיות לזה גם סיבות אחרות, כמו כעסים שיש לו עליך מכל מיני דברים, מוצדקים או לא מוצדקים, ואז הוא מגיב כלפייך באופן שהוא יודע שפוגע בך, כעונש. וגם זו אפשרות.

בתוך התהליך הזה, התקשורת ביניכם לא עבדה. אולי לא דיברתם מספיק את הכעסים באופן שיאפשר לכם להקשיב זה לזה וללכת זה לקראת זה עוד בתחילת הקשר שלכם, סביר שלא דיברתם מספיק ובאופן מכבד את הצרכים שלכם, וכרגע, אתם גם לא יודעים ליהנות ביחד מדברים. נראה כאילו ענן של כעסים וטינה עוטף אתכם, ואז נורים מדי פעם ברקים ורעמים.

חבל שהוא לא רוצה ללכת לטיפול זוגי, כי הייתם צריכים לעשות זאת מזמן כדי להמנע מלהגיע אל המקום אליו הגעתם היום. אלא שהעובדה שהוא לא רוצה, לא אומרת שלך לא כדאי ללכת בעצמך. אני מבין ממך שלמרות שנמאס לך ממערת היחסים הנוכחית, ואני יכול בהחלט להבין למה, את לא רוצה להפרד. את רוצה שיהיה אחרת ויותר טוב. אני מציע לכן ללכת לטיפול לבד. עשי זאת עם מי שעושה ומנוסה גם בטיפול זוגי, כך שאפשר יהיה לערב את בן זוגך בטיפול גם כשהוא לא מגיע, ואולי אפילו לשכנע אותו להגיע, לפחות להגיד את עמדתו. ראי בבקשה את סוף הדף שלי על טיפול זוגי. ואם זה לא יסתייע בסופו של דבר, יהיו לך תמיכה וסיוע בשאלה החשובה: מה עושים עם מערכת יחסים שבה את לא מקבלת את מה שראוי שתקבלי?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com