הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כשאני יכול רק לנחש

ד"ר אורן חסון(6.8.2019, 20:27)

אורנה יקרה,

אני קורא במכתבך דינמיקה לא פשוטה ביניכם, ובעיקר חוסר יציבות – לפחות כפי שהיא התבטאה בסיום היחסים ביניכם.

במידה מסויימת את שופטת אותו אחרת מכפי שאת שופטת את עצמך, וזה רק מרכיב אחד בחוסר היציבות שלכם. את כותבת ש"אם היה לו טיפת רגש כלפי הוא לא היה נותן לי ללכת", אבל האם נכון גם לומר שאם היה לך טיפת רגש כלפיו לא היית הולכת? כי הרי את היתה זו שאמרה לו שאת לא רוצה יותר את הקשר.

ונדמה לי שניתן להבין מזה שלך "מותר" לכעוס ולהביע את זה בניתוק הקשר, אבל משום מה את חושבת, כך זה נראה, שלו אין זכות כזו. שאם יש לו רגש כלפייך, הוא צריך להיות יציב, ואסור לו לפעול על פי כעסו, כפי שלך מותר.

למה הוא כועס? גם בזה את רואה רק את הסיבות לכעס שלך ("מה שלמעשה אני זאת שצריכה לכעוס על ההתנהגות שלו), ולא את הסיבות שלו. אולי הוא כועס על כך שלא דיברת איתו באופן גלוי וישיר, אלא התחלת בסחור סחור, ואולי על דברים שאמרת בכעסך. אני לא אומר שיש לו סיבה לכעוס, כי אני לא יודע, אבל אני אומר שיתכן שיש לו, ושאת לא חשבת שהוא יכעס כאשר את בעצם היא זו שכועסת. זה גם אומר שכאשר את כועסת, קשה לך לראות את הצד שלו, ולהבין אותו.

אני לא מכיר את היציבות הרגשית שלו, ולא יודע אם הוא הגיע למחשבה שהוא לא רוצה את הקשר איתך בהדרגה ולאורך זמן, או שהיחסים ביניכם היו עם הרבה עליות ומורדות ולפעמים הוא הרגיש כך ולפעמים בדיק את ההיפך, או אולי שהוא דווקא רצה אותך, אבל קשה לו לשאת את הכעסים שלך ובסופו של דבר זה מה שגרם לו להחליט שלא להילחם עליך.

את מניחה שרגש הוא דבר יציב אצלו, אבל גם שלך מותר להביע קשת של רגשות, שלא אמורה להשפיע עליו. זה בדרך כלל לא עובד כך. כך שהתשובה היא שאני לא יודע מה יכול היה לגרום לו להתנהג כך. יתכן שהוא התחיל לחשוב על קשרים אחרים ולכן נכנס לאתר, יתכן שחבר שלו רצה לדעת משהו על האתר ובגלל זה הוא נכנס ביחד איתו לאתר, בשמו, כדי להראות לו דברים, יתכן שהוא מצא מישהי ובגלל זה הוא מחק את עצמו, ויתכן, כמו שאת חושדת, שהוא רצה תרוץ לריב איתך.

ומכל זה את מבינה שיש כל כך הרבה אפשרויות, ואני מבין שאת אולי מצטערת על כך שהקשר ביניכם נסתיים, ואולי קצת מתקשה לקבל את זה, ובעיקר את העובדה שהוא לא נותן לך אפשרות להסביר את עצמך ו/או לתקן, כי הוא לא אומר לך מה התהליך שעבר עליו. זה באמת קשה, זה באמת כואב, וזה בעיקר מבלבל, כי את לא יודע. לצערי, היות שאני יודע רק את מה שאת יודעת, ואפילו פחות, אני גם כן לא יכול לדעת, אני יכול לנחש, וזה פחות או יותר מה שעשיתי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com