הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קודם כל בזוגיות, כי זה מה שאת רוצה

ד"ר אורן חסון(15.8.2019, 16:04)

את יקרה,

לא שמתי לב שההודעה ששלחת ב 12.8, שייכת לך. אם את כותבת שוב, נסי להיות ברורה יותר בעניין הזה, כי זה מקל עלי לדייק בתשובתי.

את מדברת על קושי מתמשך בקשר ביניכם, ועל הפגנה ברורה שלו של הקושי שלו איתך. אני חושב שאת חוששת להעלות את זה שיש לך בעיה עם זה, שמא כל העניין יתפוצץ. כמו שאמר לך: "תלכי לטיפול אחרי שנתגרש".

מצד שני, את כותבת "אני אלך לבד לטיפול" ולא בפעם הראשונה שאת כותבת לי, אבל את חוששת. ויתכן שזה נוח לו, בשלב הזה, כי הוא בשליטה. אני לא בטוח שהוא אוהב את המצב הנוכחי. אני לא יודע אם הוא מנסה 'לחנך' אותך, או להניע אותך לומר את המילה הראשונה לפרידה, כדי שלא יהיה אשם בזה.

אני חושב שדווקא הליכה שלך לטיפול, תהיה משמעותית יותר, כי את הולכת לטיפול כדי לקיים את הזוגיות. וזה חשוב - כי כפי שאת אומרת "אין לי עם מי לדבר". זה מצד נוח לו כדי לשמר את זה, ואולי הוא מאד חושש מכך שיהיה לך עם מי לדבר. כשאת הולכת לטיפול, את הולכת כדי להתמודד עם הקשיים, וכדי לנסות כל דרך כדי להיות ביחד. יש לו האופציה להצטרף לטיפול, ואם הוא - זה אומר משהו עליו. יתכן מאד שהוא לא רוצה את התדמית של מי שלא רצה, ויתכן שלאחר שתתחילי, הוא יצטרף לטיפול ולו רק כדי לומר גם את הצד שלו. ואני חושב שעדיף להתחיל, מאשר להישאר בתרדמת של מצב שרק הולך ומחמיר. את לבד, ולא טוב שתהיי לבד. אולי כדאי לך לו שאת רוצה לקבל פרופורציות להבין מה את עושה לא בסדר, ושבשביל זה את הולכת לטיפול. ובטיפול - כבר תקבלי הנחיות לדרך הנכונה - קודם כל בזוגיות. וחשוב שזה יהיה קודם כל בזוגיות. כי זה מה שנראה לי שאת רוצה.