הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חוסר ביטחון המשך

אלמונית(19.8.2019, 16:36)

היי ד"ר,

כתבתי לך כבר בעבר:

https://www.starmed.co.il/forum-93/page-2.

עברה חצי שנה. אני קוראת את מה שכתבתי וכן רואה התקדמות מסוימת.

הוא מרגיש כבר יותר בנוח אצל המשפחה שלי . הפחדים לגבי האקסית הפסיקו ברגע ששיחררתי את זה, והבנתי שאין מה לעשות, היא חלק מהעבר שלו ולא תעלם. אפילו סגרנו טיסה לחו"ל בעצתך (אני העלתי את הנושא וישר אמר כן), וגם שאלתי אותו על אם ירצה שנעבור לגור יחד בשנה הבאה (לא הקרובה) וגם אמר כן.

הריב האחרון שלנו היה על נושא שעולה מתחילת הקשר - המשפחה שלו מדברת כל הזמן על רילוקיישן. זה נושא שעולה בכל ארוחה משותפת. בן זוגי אומנם לא משתתף בשיחות האלו, אבל הוא גם מדי פעם זורק לי שהוא לא פוסל את האופציה הזאת. בחיים לא דמיינתי מעבר לארץ אחרת, תמיד ראיתי חיים פה. הריב האחרון היה ביוזמתי. בכיתי ואמרתי שאני מרגישה חוסר ביטחון, שאני מרגישה שיש משהו שאני לא יודעת, שעוד שנתיים הוא וכל המשפחה אורזים וטסים ואני אשאר כאן. הוא בהתחלה התעצבן והתגונן, ואז הרגיע ואמר שאי אפשר לדעת מה יהיה, שבשנים הקרובות הוא רואה אותנו יחד, וכשתגיע אופציה לרילוקיישן זאת תהיה החלטה משותפת שלו ושל הבת זוג שלו (אם זאת תהיה אני).

אז למה אני עדיין מרגישה חוסר ביטחון? זה שלי או שזה קשור אליו ולזוגיות שלנו?

למה אני ממשיכה להתעסק בשאלה אם הוא האחד שלי, ואם יש לנו עתיד יחד? למה אני לא נהנת מהרגע וכל הזמן במחשבות על מה יהיה?

כמו שכתבתי בעבר, בן זוגי לא יתחיל אף פעם ריב, הוא לא יעלה דברים שמציקים לו. ואני בדיוק ההפך. תמיד חייבת להגיד וקשה לי מאוד להסתיר את הרגשות שלי.

מרגיש לי שכל פעם שיש שיחה מיוזמתי, הוא נסגר ובטוח שזה עומד להגמר בפרידה. הוא לא מצליח להבין מה זאת תחושת הביטחון הזאת שאני מדברת עליה.

זה מעציב אותי, ובעיקר קשה לי נפשית להכיל את זה, את כל המחשבות הפחדים הדאגות. כל הבחינות האלו אם הוא אוהב אותי באמת או לא מעייפות.

האם יכול להיות אחרת? איך עושים את התפנית?

תודה על הסבלנות.