הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יציבות רגשית בעולם סוער

ד"ר אורן חסון(21.8.2019, 22:29)

אלמונית יקרה,

כבני אדם, אנחנו יכולים להיות יציבים בהיותנו נוקשים ולא מוכנים לזוז סנטימטר מהרגלים שיש לנו, נגיד כמו עמוד שתקוע בחול ומתמודד עם הגלים, ולפעמים בן או בת זוג הם חלק מאותם ההרגלים. סוג אחר של יציבות הוא דווקא היכולת להתגמש, וכאלה יכולים להשארבמסגרת שלהם למרות וגם אם יש גלים שחולפים. אולי קצת כמו מצוף על גלים כשיש לו עוגן, ועם חבל קצת ארוך.

הטיפוס הראשון מתמודד עם הגלים עם הרבה קשיים. אלא מכים בו כשהם חולפים שם. השני, עולה ויורד איתם, והחיים נוחים לו בהרבה.

החשש שלך הוא שהחבל שלו ייקרע, ובן זוגך ייסחף עם הגלים. יחד עם זאת, נראה שעד עכשיו הוא מעדיף להיות מחובר לעצמו ואליך, למרות הגלים, וגם – שחלק מהגלים סביבו הם גלים שאת יוצרת. אני חושב שגם את רוצה להיות כזו – שצפה על הגלים ומתמודדת ברכות עם החששות, ולא נחבטת בגלים. כל מה שצריך לעשות, גם עבורו וגם עבורך, הוא לחזק את החבל. זה שמחזיק אתכם יחד, וזה שמחבר אתכם למה שאת רוצה שיהיה. ובאופן מפתיע, דווקא העובדה שתפחדי פחות משינויים, תחזק את החבל שמחבר אתכם. זה לא פשוט, כי זה מפחיד.

על הפחד הזה את צריכה להתגבר. על הפחדים משינויים, ועל הפחדים מכך שהוא יחליט לעזוב אותך בגלל עניינים אחרים. בעיקר – כאשר בן זוגך הוא אדם יציב. אבל את גם מזהה בו את הקושי שלו להתמודד עם הסערות שאת יוצרת, כי הוא יכול להתמודד עם גלים, אבל את לא רוצה שהגלים יהיו חזקים מדי.

זו עבודה. אלה הם דברים שתצטרכי לומר לעצמך שוב ושוב, וגם לבחון אם את יכולה להתמודד עם שינויים, במידה ובאמת יהיו גם אם לא תרצי בהם. לא כל דבר שלא מתאים הוא ייהרג ובל יעבור, וכל כל דבר כזה הוא נגדך. זו עבודה לא פשוטה.

בחני את עצמך לאורך זמן אם את יכולה להתמודד עם זה. אם לא, אולי כדאי לך להעזר בטיפול כדי ללמוד להתמודד עם גלים של חרדות, ועדיין לשמור על יציבות רגשית.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com