הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כשהוא לא מקבל את מה שהוא רוצה

ד"ר אורן חסון(31.8.2019, 12:18)

אנונימית יקרה,

את מבקשת לעצמך את המובן מאליו – לא להיות לבד, ולא להרגיש לבד. באיזה שהוא מקום, אני מרגיש ממך שאת לא לגמרי נותנת לזה לגיטימציה.

התחושות שלך בעניין הזה נכונות לגמרי. זה לגמרי נורמלי להרגיש לבד כאשר הוא משאיר אותך לבד. אבל אולי את חוששת שאם תרגישי כך, תצטרכי גם להתעמת איתו על זה, או להסיק מסקנות אחרות, ואת חוששת משתי האפשרויות הללו. אני יכול להבין גם את זה. כי הצורך שלך הוא צורך מורכב – מצד אחד לא להיות לבד. והרי זו אחת הסיבות שבגללן אנחנו מחפשים בן זוג. ומצד שני – לא לסכן את הקשר הזוגי. איך מצליחים לבצע את שניהם?

אני חושב שייעוץ אמור לתת לך משהו חשוב משני האלמנטים גם יחד. מצד אחד – יותר כח כדי להתמודד עם תחושת הבדידות. אבל מצד שני, ולא פחות חשוב – היכולת ליצור תקשורת גם כאשר הנטייה הטבעית שלו היא להעניש אותך ב"בדידות", או בריחוק שלו, כאשר דברים לא מסתדרים בדיוק כפי שהוא רוצה. שני הדברים גם יחד חשובים, ואף אחד מהם לא קל, אבל אפשרי. האחד הוא לפעול כנגד הנטייה הטבעית שלך להרגיש רע כשאת לבד, והשני הוא כלים ליצור תקשורת כנגד הנטייה הטבעית שלו להעניש אותך על ידי ריחוק, כשהוא לא מקבל את מה שהוא רוצה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com