הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לקבל אותך כפי שאת

ד"ר אורן חסון(2.9.2019, 12:33)

יפית יקרה,

אני מבין מדברייך שהפיסקה שכתבתי לך,

"ואולי, דרך זה, הוא בעצם נותן לך מסר,שהוא חשוב לו: תשמעי, לבד לי להיות איתם לבד, לא פשוט לי להיות אתם בלעדייך, והנה, דרך זה שאני לא מטפל בהשלכות של זה (הבלגן), אני מסביר או מדגים לך כמה אני לא אוהב את המצב הזה."

אולי לא כל כך מדוייקת, היות שהוא באמת חושב שזו דרך חיים ודרך חינוך טובים, ושכך צריך, ושהוא מרגיש טוב בשהות שלו עם הילדים. אז יתכן שיש בדבריו או במעשיו גם מסר כזה, אבל הוא הרבה פחות משמעותי, באופן יחסי.

מה שמשאיר אותך עם הלחצים ועם הצורך שלך. כי היית מסתדרת עם חינוך הילדים (ולא כתבת בני כמה הם) אם בסופו של דבר היית מגיעה לבית מסודר, שלא מצריך ממך להתפנות לנקיונות ולסדר. מצד שני, כנראה שגם הוא לא ממש אוהב לסדר, ואולי אומר לך: אני הייתי אתם, קחי חלק על ידי זה שתקחי אחריות על הסידור לאחר שאת באה.

כאן, אני מבין את ההרגשה שלך, כי הרי אמנם לא היית בבית, אבל זה לא שהתבטלת. אמנם הוא מרגיש שהגיע הביתה עוד מבוגר, הוראה, אחראי, אז שייקח אחריות גם. ואולי זה המקום לשלב כוחות טוב יותר. כי הרי שניכם עשיתם מאמץ עד עכשיו. הצורך שלכם הוא בשיתוף פעולה טוב יותר בקטע הזה.

מה שמפריע לך הוא התחושה שאם הוא היה שם גבולות לילדים, האם זה כי את חושבת שצריך לחנך אותם אחרת? האם זה כי את משלמת ואולי תשלמי בעתיד את מחיר החופש שלהם? האם הילדים ירוויחו מעולם כבול והתחשבות בהורים? אולי כן, אבל מהי המידה הנכונה? כי הם ירוויחו מן הסתם גם מחופש ויצירתיות.

מצד אחד ישנו האיזון הזה, שלא קשור אליך, ומצד שני, הקושי האישי שלך. אני חושב שהשיחה ביניכם יכולה להיות פתוחה יותר, ללא מתן דרור ללחצים האישיים שעלולים לגרום לכעסים, אבל עם הבנה שהלחצים קיימים, כי קשה לך, וחיפוש דרכים מצד אחד ללכת לקראתך ולשתף איתך פעולה בסידורים, ומצד שני, שאת תשתפי גם איתו פעולה, כי אולי גם בעשייה שלו יש טוב, ותכעסי עליו פחות רק כי קשה לך. אולי אם תדברו על זה, ותהיי מוכנה להודות בקשיים שלך ולבקש עזרה, כי את אולי לא כזו גיבורה וחזקה כמו שהוא היה רוצה, ואולי גם לא כמו שאת רוצה, אז הוא יהיה מוכן לקבל אותך יותר כפי שאת. לפעמים קל יותר לקבל אדם כפי שהוא אם הוא לא מנסה להסוות את החולשות שלו ולצבוע אותן בצבעים אחרים. נסי לחפש דרך בין הצרכים השונים, שלך ושלו, ועם צבעים נכונים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com