הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חודש חלף, והזמן לא מרפא

ד"ר אורן חסון(7.9.2019, 23:10)

אורנה יקרה,

יש מי שמגיע למסקנה שקשר לא טוב לו, או לא מתאים לו, למרות האהבה. זוגות רבים נפרדים על הרקע הזה. כך שלומר לך באופן חד משמעי שהוא לא אהב אותך מעולם, זה יהיה נמהר מצידי, ואולי גם מצידך. אבל כך או כך, המסקנה הסופית שלו היא שהקשר ביניכם לא מתאים לו, בין אם אהב אותך בעבר לאורך חודשים רבים, או ברגעים מסויימים בקשר שלכם, או שהיית רק נוחה לו בתקופה שהייתם ביחד. את ראית את הקשר הזה כפוטנציאל לחיים, ולכן זה כואב לך, כי הציפיה הזו שלך לא מומשה. יותר מזה, זה גם פוגע, כי לא ראית את זה מגיע, והעובדה הזו כשלעצמה יכולה להוריד לעצמך את הביטחון ביכולת שלך לקרוא את המציאות בקשר הבא.

את צודקת, הוא היה לך טוב לפעמים, אבל לא בכל ולא בכל דבר. כנראה שהוא נראה לך מאד, ולכן ציפית שאולי הקשר ביניכם יהיה טוב יותר בהמשך, וזה לא הגיע. בסופו של דבר, את רוצה מישהו שיאהב אותך ויהיה יציב ועקבי ברצון הזה, ולכן הוא באמת לא טוב לך. אבל כרגע, זה באמת מוקדם מדי. נכון שהזמן מרפא, או לפחת מעמם את הכאב, תלוי במה מדובר, אבל השאלה היא גם כמה זמן. רק חודש חלף, וזה לא מספיק. בעוד שנה בטוח תהיי במקום אחר, ואת רוצה שזה יהיה כבר מחר, וזה כנראה שלא. אבל אולי עוד חודש? עוד חודשיים? – הרבה תלוי גם במה עוד את עושה, ואם תפגשי בגבר אחר, בסביבה התומכת שלך, ועוד ועוד. קחי את הזמן. עוד זמן.

ואם את מרגישה שקשה לך להתמודד עם זה, ושהסביבה התומכת שלך לא עוזרת מספיק, אולי תחשבי על טיפול. גם זו אפשרות. לא הכרחית, אלא אם תרגישי שאת שוקעת עמוק מדי, ולכן זה עלול לפגוע בעתידך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com