הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

ביטחון

ד"ר אורן חסון(19.9.2019, 18:49)

חננאל יקר,

חשוב שתבין מה פרושו של "אינדיבידואלי" – כי המשמעות של זה היא שלסטטיסטיקה אין משמעות, כי אתה מרגיש משהו אחד, היא מרגישה משהו אחר – ללא קשר לסטטיסטיקה. אבל... אתה מנסה לגייס את הסטטיסטיקה לצידך בכל זאת, כי אתה חושב שהיא מצדיקה את עמדתך.

ייתכן, חננאל. בהחלט ייתכן. לכאורה אין לזה משמעות, כמו לכל הכללה אחרת כאשר במדובר בזוג ספציפי. כי אתם צריכים להתאים זה לצרכים של זה, ללא קשר לסטטיסטיקה, וללא קשר למה מקובל בחברה או למה לא.

אבל, כאשר אתה מרגיש שזה לא מסתדר עם מה שאתה חושב שמקובל – אתה מרגיש צודק יותר. וזו הנקודה המרכזית – עד כמה אתה מושפע על ידי מה שמקובל, או, לחילופין, עד כמה אתה צריך להיעזר בסטטיסטיקה, כדי להצדיק את עמדתך – כי אולי אתה לא בטוח שהיא לבד מספיקה לצורך הטיעון שלך.

אם אתה מחפש בת זוג שדווקא רוצה יותר, אז אולי זה באמת לא היא. חשוב על זה שוב.

אם אתה יכול וחזק מספיק, ורוצה דווקא אותה, אני מציע שתסתפק בדיון בצרכים שלך לעומת הצרכים שלה, ותעשו 'משא ומתן' לפי מה שחשוב לכם. היא צודקת בכך שבסופו של דבר, כאשר תעברו לגור ביחד, תקבל את הצורך שלך. אתה צודק בכך שאתם עדיין לא גרים ביחד, והצורך שלך לא מסופק ושאתה מרגיש לבד מדי, וגם – שאתה לא בטוח שגם כאשר תגורו ביחד, הצורך שלה להיות אתך יהיה חזק מספיק כדי לספק את ההרגשה הטובה שאתה רוצה בקיום שותפות עם בת זוגך. אולי אפילו גם – שאתה לא בטוח שהיא באמת אוהבת אותך כפי שהיית רוצה. אני יכול להבין את כל אלה – אבל זה סוג של משא ומתן שאתה אמור לנהל אתה על פי הצרכים שלכם, ולא על פי המוסכמות. ולנהל על פי הצרכים, אומר גם להפגין את החולשות – וזה אחד הדברים הקשים יותר. אני מבין את זה, אבל אם תצליח להעביר זאת אליה, והיא תבין, ותלך לקראתך– יש סיכוי טוב לזוגיות שלכם להיות פתוחה וטובה.

אגב, כנ"ל גם אם אתה תצליח להבין מה הקושי שלה, ולקבל אותו מבלי שהביטחון שלך יתערער.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com