הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לא יותר עבודה, רק שינוי רגשי

ד"ר אורן חסון(19.9.2019, 18:51)

נ.ל. יקרה,

הסיפור שלך נשמע לי מוכר מאד, כאילו התכתבנו בעבר לפני כמה שנים, ובינתיים נשארת ביחד, והדברים נשארו די דומים למה שהיו, רק שנוספו עניינים נוספים.

בתנאים הנוכחיים, כשאתם לא יכולים להגיע לטיפול, וכאת היא זו שמדברת איתו ולא הוא, האפשרות היחידה היא שאת תצרי את השינוי הזה. אני לא יכול לומר לו שהוא לא בסדר, אני לא יכול לומר לו לשנות את דרכיו, אני לא יכול לומר לו לעבוד קשה יותר ולהשיג יותר כסף, וגם לא להקשיב לך יותר ולהבין אותך יותר וללכת לקראתך יותר. אני יכול לדבר רק איתך, מה שיוצר לך קושי – כי אני הדבר היחיד שאני יכול לומר לך הוא שאת צריכה ליצור שינוי בתגובות שלך, ובאופן שיעשה לו טוב יותר. כי זה הדבר היחיד שיגרום לו רצון לשנות.

אני יוצא מתוך הנחה שאמירות חוזרות ונשנות שלך על מה שלא בסדר, יוצרים ביניכם ויכוחים, כעסים מצדך, כעסים מצידו, ומרחק רגשי ונפשי שהולך וגדל. לכן, זו כנראה לא הדרך הנכונה. אם את רוצה באמת לקחת אחריות ולשנות, אני מציע לך לקרוא את השיחה שהיתה לי בעבר כאן, בפורום הזה, עם פונה שקראה לעצמה 'ארהבית'.

ראי את הדיאלוג בדף הזה, תחת הכותרת 'חיזוקים חיוביים', שיחה ראשונה ושיחה שנייה. קראי את הכל, ונסי להבין היטב את המושג 'לא יותר עבודה, רק שינוי רגשי". הוא זה שיכול לעשות את ההבדל, אם יהיה לך מספיק כוח. ואם את כפויה לעשות זאת לבד, כי אתם לא יכולים ללכת לטיפול, אין לך ברירה, אלא לאסוף את הכוח הזה. הפכי אותו לשותף דרך העשייה הזו, ואל תצפי שיהיה שותף מראש, כי זה יחליש אותך.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com