הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם אני יכולה להיכנס לזוגיות ככה???

ספיר(20.9.2019, 22:42)

ד"ר חסון שלום. אני בת 25, גדלתי בבית דתי ובחינוך דתי כל חיי. אבל תמיד הייתי אחת ששואלת שאלות ומחפשת את ההגיון ואת החיבור האישי שלי מאחורי מה שאני עושה. בגיל 17 החלטתי שאני לא מתחברת לתפילות והפסקתי לשמור שבת וכשרות. הייתי כמעט היחידה מבין החברות שלי שנהגו כך. התחלתי גם לצאת עם בנים לא דתיים ולגלות את המיניות שלי, אבל תמיד הרגשתי שאני עושה משהו אסור. בגיל 21הרגשתי רחוקה מעצמי, ושזרקתי הכל, הלכתי ללמוד במסגרת פתוחה לימודי יהדות וגיליתי את עצמי מתחברת למקורות ממקום אחר שאין בו כפייה. כיום אני לא פה ולא פה.. אני לא יכולה להגדיר את עצמי. לעתים אני שומרת שבת ולא נוסעת ולפעמים מרגיש לי אחרת ושמה הבעיה ללכת לים. מאחר ואין לי כבר את האיום הזה של מה מותר ומה אסור אלא אני פועלת מתוך תחושות אותנטיות שמובילים אותן רגשות של הרגע הזה.. החיים שלי מבחינה דתית "מבולגנים".

כך יוצא שבכל הנוגע לזוגיות אם אני יוצאת עם בחור חילוני מבית אני מרגישה שהוא רחוק ממני תרבותית וזה מקשה עליי להתחבר אליו במובנים מסוימים וקשה לי לחשוב שהוא לא ילך לבית כנסת למשל כמו אבא שלי, ועם בחור דתי מרגיש לי שהוא לא מבין את הפתיחות שבי ושהוא מרובע מדי. ניסיתי גם לצאת עם בחורים "על התפר" מה שנקרא אבל הם מרגישים לי מתוסבכים מדי, מלאי סתירות וזעם על החינוך הדתי.

כיום אני יוצאת עם בחור דתי שסיפרתי לו שאני דתיה כרגע אבל לא יודעת מה יהיה בהמשך ואני מרגישה שאני קצת עובדת עליו כי זה לא מדויק (את ההודעה הזאת אני כותבת בשישי בערב) סיפרתי לו כך כי הוא בחור חמוד שאשמח לצאת איתו עוד ואני לא חושבת שהוא רוצה או יכול להכיל את המקום שאני מצויה בו..

אני מרגישה שאני חייבת לבחור לכאן או לכאן אם אני רוצה להכנס לזוגיות אמיתית ומחייבת. ואני מאוד רוצה... שצריכות להיות לי תשובות ברורות: מי אני, איך אני רואה את הבית העתידי שלי. חשבתי על פתרון ביניים של להיות עם בחור שומר מסורת בלבד,אבל איכשהו גם זה מרגיש לי ריק, משהו בשמירת השבת והחגים כמלואם קוסם לי, הסדר של הדברים, ההרמוניה. ועם זאת אני רואה שאני לא מאמינה בזה באופן מלא מתוך אמונה תמימה, ואני רוצה להיות חופשייה לבחור מה שאני רוצה בכל רגע נתון. אני מרגישה קרועה ומרגישה שכל עוד ארגיש ככה לא אוכל להכנס לזוגיות. ואולי בכלל אני פשוט מפחדת מלבחור? אולי אני מפחדת מלהתחייב לדרך כי אני מפחדת גם להתחייב לבן זוג? ואולי לבחור דרך דתית זה לא תנאי הכרחי ? ככה אני מרגישה בכל אופן. אשמח לנקודת מבט שתאיר את דרכי