הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להקדים ולדעת, אולי זה בסדר מצידו?

ד"ר אורן חסון(21.9.2019, 14:22)

ספיר יקרה,

לכאורה, את יכולה ליהנות משני העולמות, ומעשית, את חוששת שאולי את לא יכולה להיות באף אחד מהם. כלומר, אם להיות מפורש – את יכולה לחפש בן זוג דתי, ולהבין את העולם שלו, ובאופן דומה, גם עם בן זוג חילוני, ולהסתדר גם שם – שזה הרבה יותר אופציות מיש לנשים צעירות רבות אחרות. לכאורה – זה נותן ביטחון שתצליחי למצוא מישהו. באופן מעשי – ומכך את חוששת – יתכן שזו הגבלה, כי את לא באמת מתקיימת לפי התדמית הפורמלית של אף אחד משני העולמות הללו. ובמילים אחרות – בן הזוג המתאים לך ביותר, יהיה כזה שאולי מגיע מאחד העולמות האלה אבל אינו קנאי באף אחד מהם ויידע להתגמש מספיק, או כזה שהוא כמוך – נע בין שניהם. מה שמעביר אותך משפע של בני זוג פוטנציאליים, לאפשרות של אוכלוסייה מצומצמת יותר של בני זוג. זה מפחיד, ואני יכול להבין את זה.

כתבתי פעם מאמר ב Ynetיחסים, שכותרתו היתה "מתי לגלות לה שאני לא רוצה ילדים?". השאלה היא בעצם כללית - מתי לגלות לבני הזוג משהו שהוא חריג, ושאני לא יכול לדעת מראש אם הם יתמודדו איתו או לא? האם יתכן שלאחר שיכירו אותי ובערכי הם כן? כמה זמן לוקח עד שיכירו בערכי עד כדי כך? ואם אמשוך את זה זמן רב מדי, האם ירגישו מרומים?

ובצד זה נמצאת גם השאלה: אולי גם היא לא רוצה ילדים?

והשאלה שלך המקבילה לשאלה הזו היא: אולי גם הוא לא כזה מקובע ויכול להתגמש, או לפחות לקבל שונות שכזו אצל בת הזוג שלו? – כי הרי, מתישהו זה יעלה. זה הרי חלק מהמהות ומהאישיות שלך.

אני לא יודע אם תתחברי לזה, אבל נדמה לי שלפחות שתי הפסקות האחרונות במאמר שכתבתי לפני שנים על "האבולוציה של האלוהים", הקשורה להתגמשות של האמונה עם השנים, ידברו אליך.

האיזון הוא לא פשוט, אבל מוטב לומר את מה שעל לבך מתישהו בקרוב. יתכן שתופתעי לטובה. ואם לא – מוטב להקדים ולדעת, למרות שאם הוא מאד מוצלח ומתחבר לך בכל רמה אפשרית פרט ליכולת להתגמש איתך וקבל אותך בעניין הזה, היית רוצה לדחות במשהו את האכזבה.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com