הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

התמונה כולה

ד"ר אורן חסון(27.9.2019, 18:20)

הדר יקרה,

את בקשר עם גבר שקל לו, אולי בגלל הקסם האישי שלו, אולי בגלל התפקיד שלו בעבודה שלו, ליצור קשרים עם נשים, והוא מנצל את זה. לא כתבת בני כמה אתם, ואני יוצא מתוך הנחה שאת אולי בשנות השלושים שלך, פלוס מינוס קצת, והוא – השלושים, הארבעים או החמישים שלו. בטווח הזה, זה לא משנה הרבה. הוא כנראה הרבה שנים בתחום הזה, והוא כנראה עושה את מה שהוא עושה איתך ועם עוד כבר הרבה זמן. לא כתבת דבר על המצב המשפחתי שלו, ויתכן שהיה נשוי בעבר ושיש לו ילדים, כלומר, שאולי פעם ראה אופציה בקשר זוגי משמעותי גם אם זה לא עבד לו, אולי בגלל הפיתוי של זמינות נשים (אני זורק אפשרויות, אני לא בטוח שזה כך), אבל כרגע, לפי דברייך הוא לא. הרי את הולכת אליו לביתו שבו הוא גר לבדו. זו המסגרת.

את מוסיפה משהו חשוב: את מעורבת רגשית. יש והיו לך ציפיות. כנראה שהוא לא, וכך או כך – הוא אמר לך את זה. כלומר, הוא כיסה את עצמו, במובן שהוא יכול לומר לך שהוא בסדר, ואדם הוגן, ושאת לא יכולה להאשים אותו בדבר. העניין הוא שאולי לא האמנת לו, אולי בשל הציפיות שלך כי את מעורבת רגשית, ואולי כי התקשית להאמין שמישהי יכול להיות כל כך מעורב ונותן מינית, מבלי להיות מעורב רגשית. הקושי הוא להבין שכן, יכולה להיות הפרדה שכזו. יותר אצל גברים, אבל גם אצל נשים. לא אצלך. זה מה שמבלבל אותך.

יתכן שהקושי הוא לא הקשר איתו. לא זה בלבד, לפחות. אלא להתמודד עם הפער בין האמונה שלך שאם גבר מלטף, מחבק ומנשק כאילו באמת איכפת לו, לבין העובדה שהוא לא מעורב רגשית. איך תוכלי לדעת בעתיד אם גבר אחר שילטף אותך, שיענג אותך ושידאג לשלומך ולטוב שלך, אכן איכפת לו ממך, ויותר מזה – רוצה איתך קשר רגשי ומתמשך. החלק האחרון הוא הבעייתי, כי באמת אין בזה לבד הבטחה. את צריכה סימנים נוספים. ואחד הסימנים הנוספים הוא גם האמירה במילים של מה שהוא רוצה. לא בגלל שתמיד אפשר להאמין למילים, אלא שבדרך כלל אנשים רבים לא אוהבים להיראות כשקרנים, גם לא בדיעבד.

באיזה שהוא מקום, הבטחת קשר, צריכה להיות ביטוי של שני העניינים גם יחד – הצד המעשי, וההשקעה בבן/בת הזוג, ובעיקר כאשר יש בהשקעה הזו גם צפי ומחוייבות לעתיד (והשקעה בסקס טוב ואינטימיות אינה מספיקה כדי להעיד על זה – היא מעידה על רצון וצורך כאשר האדם מתקשה בהבעת אינטימיות, והיא קלה ולא מעידה הרבה כאשר קל לאדם לבטא אינטימיות, ואנשים שונים זה מזה ביכולת שלהם לבטא אותה). התקווה שלך שהוא רוצה הפכה להיות שחקן בציפיות שלך, ואולי בגלל זה לא התפנית מספיק לראות את התמונה כולה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםיזיזותהדר ‏25.9.19
הודעה בפורוםהתמונה כולהד"ר אורן חסון ‏27.9.19
הודעה בפורוםהתמונה כולההדר ‏28.9.19
הודעה בפורוםטוב גם אחר-כךד"ר אורן חסון ‏29.9.19
הודעה בפורוםטוב גם אחר-כךהדר ‏1.10.19
הודעה בפורוםדיוק התשובותד"ר אורן חסון ‏2.10.19