הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קשר יציב

ד"ר אורן חסון(27.9.2019, 18:21)

אן יקרה,

את בחורה צעירה וסקרנית, גם אם ערכית. אולי גם בן הזוג שלך צעיר מכדי להבין מורכבות. ואולי הוא מתקשה לעכל את הסקרנות המינית שלך, בין אם הוא מסתכל על שדיים של נשים (שנגיד, זו ההקבלה הגברית), ובין אם לאו.

אני לא יכול לומר לו לנהוג אחרת, כי אין לו ולי דיבור ישיר. אני קורא את מה שאת כותבת, מבין אותך ומאמין לך, אבל אני לא יכול לדבר איתו כדי לשכנע אותו שהוא טועה. אבל אני תוהה – האם הסיפור הוא אך ורק האם הוא חרד מפני בגידה שלך, בעיקר אם הוא חושב שאת אשה מינית ומרגיש מאויים או חרד על הרקע הזה, או אולי כל הויכוח ביניכם אינו אלא על ציר אחר לגמרי, של מאבק כוחות, ושל השאלה מי מכם אדם טוב יותר, ומי צודק יותר, ומי נאמן יותר או יהיה נאמן יותר. כי אולי זה שהוא אדם טוב יותר הוא זה שיכתיב את תנאי הקשר, והוא זה שיוכל לפעול עם יותר חופש כדי להקטין ולצמצם את החרדות שלו, שזה במידה רבה – לשלוט בקשר, ולהרגיש בו טוב יותר.

שניכם צעירים, וחרדות או חוסר שליטה משפיעים עליכם יותר בקלות. זה לא אומר שזה לא קורה לזוגות בוגרים יותר, אבל זה קורה יותר לצעירים יותר, שהם יותר חסרי ביטחון.

יתכן שתוכלי לקחת את זה איתו לשיחה שתהייה באמת טובה, אם תגיעי אליה לא מתוך פגיעות ופגיעה, ולא מתוך חרדה לקיום הקשר (אחרי הכל – אם הוא לא יידע להתמודד עם זה, ממילא הקשר לא יחזיק מעמד לאורך זמן), אלא מתוך רצון טוב להבין אותו, ומתוך בגרות ורצון טוב ויכולת לדבר על זה, מתוך הציפייה שהוא יכול להכיל את זה גם אם הוא מתקשה בזה (!), ועם פחות חרדות. אם תצליחו – יש לכם סיכוי טוב לקשר טוב ויציב.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com