הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שאלות טיפוליות

ד"ר אורן חסון(4.10.2019, 19:59)

מתלבטת יקרה,

את שואלת שאלות מאד חשובות. את מתלבטת באשר לשאלות מכריעות כמו איך מסתדרים בקשר שהוא לא תואם בדיוק את חלומותייך? איך מגיעים להגשמה רגשית? איך מתמודדים עם תקיעות. איך מקבלים שקט מחשבתי? – וכאן אני מתחיל להעתיק את השאלות שלך כלשונן, משום שהן שאלות מדוייקות ונכונות – שאין להן תשובה פשוטה, ואשר כל אחד מתאים את התשובות להן, או לא מתאים אותן בדרכו. או בדרכה.

אני מבין את התשישות הנפשית שלך. הלוואי והיו לי תשובות ברורות לומר לך – עקבי אחר הצעדים הבאים, 1-8, והחיים שלך יהיו דבש. אבל זה לא רק שלא עובד כך, כי אולי אין כמעט דבר כזה של חיים דבש, ובודאי שאין כאלה שכל אחד יכול להגיע אליהם – כי הרי כל אחד מגיע מתוך מציאות אחרת. כל אחד מגיע לזה מתוך מציאות פנימית ואישיותית אחרת. צעדים 1-8 שיכולים לקרב אדם אחד ל"טוב" (לקרב, לא להצליח להגיע לאוטופיה), יהיו שונים מאשר צעדים 1-11 שיתאימו לאדם אחר.

ואת שואלת שאלות שבשבילן, אם אנשים באמת רוצים לפתור אותן, לפחות חלקית, ולהיות יותר מרוצים או פחות מותשים בעולם שלהם, הם הולכים לטיפול. ורצוי אצל מטפל שיהיה לא רק מודע להיבטים הטכניים שלומדים בטיפול, אלא גם מספיק מבין, מכיל וחכם לעזור לך ללכת בדרך שלך, טובה ורעה, שלמה עם עצמך יותר, גם אם לעולם לא שלמה בשלמות, ולהבין שבדרכך, זה הדבר הנכון, ושבדרכך – אף פעם לא תדעי במדוייק מה עשית נכון ומה לא, כי העולם כל כך מורכב עד שאין אפשרות כזו שקוראים לה 'ודאות'. זו דרך שצריך לצעוד בה, ואפשר לגמרי ללמוד אותה ולקבל אותה.

ואולי אוסיף בצד זה עוד שאלה משמעותית, שגם היא שאלה טיפולית (שמשמעותה – ההבנה שזה לוקח זמן לפתור אותה) והיא תפקודית – שיש לה משמעות מול הציפיות של החברה ומול הציפיות שלך מעצמך: איך מצליחים גם לא להיות מרוצה, ו גם לתפקד כמו שצריך ולמלא את המחוייבויות שלך?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםמתלבטת לגבי המשך נישואיימתלבטת ‏28.9.19
הודעה בפורוםחזרה מריחוק רגשיד"ר אורן חסון ‏29.9.19
הודעה בפורוםחזרה מריחוק רגשימתלבטת ‏30.9.19
הודעה בפורוםכשזה לא האידאלד"ר אורן חסון ‏1.10.19
הודעה בפורוםכשזה לא האידאלמתלבטת ‏3.10.19
הודעה בפורוםשאלות טיפוליותד"ר אורן חסון ‏4.10.19
הודעה בפורוםשאלות טיפוליותמתלבטת ‏5.10.19
הודעה בפורוםאיך אמור להתנהל טיפול ואיך לא...ד"ר אורן חסון ‏6.10.19
הודעה בפורוםמשמעותד"ר אורן חסון ‏12.10.19