הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

איך אמור להתנהל טיפול ואיך לא. דעתי

ד"ר אורן חסון(6.10.2019, 18:08)

מתלבטת יקרה,

את מתארת שלוש טעויות שמטפלים לא אמורים לעשות.

א. מטפל לא אמור "לתת לך בראש". עובדה – זה גרם לך לא לשתף.

ב. מטפל לא אמור לדחוף אותך לגרושים. תפיסת העולם שלו לא רלוונטית. מטפל (או מטפלת) אמור להבין שהעולם שלך מורכב, ולתת לך להגיע למסקנות שלך – בהתאם לצרכים שלך ולא בהתאם לתפיסת העולם שלו. הוא אמור לעזור לך לעזור לך להתמודד עם המצב הנוכחי ככל שאפשר, לשפר אותו באמצעים ובכלים שלך ובעזרת שינויים שאת יכולה לעשות, ככל שאפשר, ולהחליט אחר כך אם זה מספיק טוב לך – ולהתמודד אחר כך עם ההשלכות: שהן, איך נשארים במסגרת שהיא לא טובה לך, אבל שגם לא טוב לך לעזוב אותה, או איך לאסוף את הכוח לצאת ממנה, אם זה מה שאת חושבת שאת רוצה לעשות. זה דיון ארוך ולא פשוט, אבל את היא זו שצריכה לעשות את ההחלטה. זה לא קרה, ולכן עזבת את הטיפול. אני יכול להבין את זה.

ג. רגשות אבהיים.... לא יודע מה זה אומר. זה נראה לי לא טוב במובן הזה שעצם האמירה הזו יוצרת אינטימיות לא רצויה, ואולי גם לא לגמרי 'אבהית'. לא יודע אם לכך היתה הכוונה, כי אולי זו היתה אמירה תמימה לחלוטין, אבל את צודקת בכך שהיא מאד לא מדוייקת בעולם הטיפולי שציפית לו.

צר לי שאלו היו החוויות הטיפוליות שלך. רק אומר, במידה מסויימת עם ניסיון לתת למטפלים שלך קרדיט שאולי מגיע להם ואולי לא, שלכל אדם חוויית הטיפול אצל אותו מטפל יכולה להיות שונה, וחלק רואים בדיוק במה שחווית את מה שהיו רוצים לקבל ממטפל. מצד שני, זו לא דרכי. צריך להיות מאד רגיש ומאד מדוייק כדי לנהוג כפי שנהגו כלפייך, ולדעת מתי זה מה שאת מצפה לו. העובדה היא שזה לא היה לא רגיש ולא מדוייק, וזה לא מה שציפית לו.

בניתי לאחרונה אתר אינטרנט המיועד לסמארטפון, שהוא נגיש יותר לצרכים של הטיפול הזוגי. ראי בבקשה את האתר שלי – www.orenhasson.com, אבל כשאת מגיעה אליו לא מהמחשב, אלא מהטלפון. הקישי בדף שמתגלה לעינייך על 'טיפול פרטני', שבו אני מסביר את תפקידי כמטפל, על פי דעתי, ועל פי האופן שבו אני מעריך שרואים אותי המטופלים שלי. זה שונה ממה שאת מתארת, ונדמה לי שזה דומה למה שהיית רוצה.

אני חושב שבטיפול את מחפשת דרך להתנהל, והקלה בהתמודדות הרגשית שלך עם עולמך הטעון גם כך, ולא להוסיף לזה מעמסה רגשית נוספת. צר לי שזה לא מה שקרה לך בטיפול.

אני לא יכול לתת לך פתרונות קלים ופשוטים במסגרת הזו. אבל את מוזמנת לעבור כל מה שכתבתי באתר הטלפון הסלולרי שלי, ואחר כך לעבור אל אתר המחשב שלי, ולקרוא דברים שונים שכתבתי על זוגיות, על תקשורת זוגית, על טיפולי CBTועוד. תוכלי לקבל מזה את רוח הדברים, גם אם זה לא לגמרי קל לקרוא וליישם, או לדייק את הדברים לצרכים שלך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםמתלבטת לגבי המשך נישואיימתלבטת ‏28.9.19
הודעה בפורוםחזרה מריחוק רגשיד"ר אורן חסון ‏29.9.19
הודעה בפורוםחזרה מריחוק רגשימתלבטת ‏30.9.19
הודעה בפורוםכשזה לא האידאלד"ר אורן חסון ‏1.10.19
הודעה בפורוםכשזה לא האידאלמתלבטת ‏3.10.19
הודעה בפורוםשאלות טיפוליותד"ר אורן חסון ‏4.10.19
הודעה בפורוםשאלות טיפוליותמתלבטת ‏5.10.19
הודעה בפורוםאיך אמור להתנהל טיפול ואיך לא...ד"ר אורן חסון ‏6.10.19
הודעה בפורוםמשמעותד"ר אורן חסון ‏12.10.19