הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כלים נוספים

ד"ר אורן חסון(16.10.2019, 10:01)

טיפני יקרה,

רצוי מאד היה לו היית נותנת לי את הקישורים לשיחות שלנו מן העבר, כדי שאדע בדיוק על מה דיברנו. הייתי יכול להיות יותר מדוייק. כרגע, אני מסתמך על הזיכרון שלי על התכתבויות קודמות שאני חושב שהיו איתך, ועד כמה שאני זוכר, כל אחת מהן היתה על נושא שונה לגמרי – ועם שינוי משמעותי של מה שעברת בתהליך הזוגי איתו, כמו גם זו של עכשיו.

את מדברת על תהליכים פנימיים לא פשוטים שאת עוברת, שהם תוצאה של 'טראומות' (לא במונח הקליני, אלא במובן 'השפעות קשות של ארועים קודמים') שאת נושאת איתך מקשרים מן העבר עם גברים, וכנראה שלא רק מזה. את מתקשה להאמין בטוב שיש לך, כשיש טוב, וברצון הטוב של בן זוגך, כאשר הוא שם, כי זה לא מה שהורגלת בחייך, וכי התגובה הטבעית שלך היא 'לא יכול להיות שדבר כזה קיים באמת – היכן המילכוד? מה אני מפספסת?"

את מאד רוצה להיות טובה לו ועבורו, כדי שהרצון שהוא מביע להיות איתך, והטוב שהוא אומר לך שהוא חושב עליך, יהיו מוצדקים. זה הדבר הנכון לעשות, את רק לא סומכת על עצמך מספיק. אולי על כך שלא באמת תצליחי להיות טובה לו, ושאולי יום אחד הוא 'יבין את זה' – גם אם שני החששות האלה לגמרי לא מוצדקים. כי צריך להבין שכל אדם שונה מאחר בצרכים שלו, בתובנות שלו ובהבנה ובמשיכה שלו. יתכן שאת בדיוק, או קרובה מספיק למה שהוא באמת מרגיש וחושב שהוא צריך, בהתבסס על הנטיות הטבעיות שלו, ונסיון החיים שלו.

אבל אני גם קורא את רוח הדברים, טיפני. את חוסר הביטחון הבסיסי שלך – מפנייה זו ומקודמותיה, את התהיות שלך, את החרדה שלך, ואני חושב שאולי כדאי לגבות את התרופות שאת לוקחת גם בטיפול, כדי לבסס ולחזק את הביטחון והשקט שאת מקבלת בטיפול תרופתי גם בתובנות ממשיות. ביחד, זה יקל עליך למצוא את השלווה הפנימית שדי בה כדי שתרגישי בטוחה מספיק מכדי להגן על עצמך בכלים שאינם רצויים לקשר הזוגי, ואשר עלולים להרחיק אותך מבן זוגך, או לתת לו את ההרגשה שאת לא רוצה מספיק או לא בוטחת בו מספיק.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com