הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

איך למצוא אהבה?

ד"ר אורן חסון(21.10.2019, 21:16)

רביב יקר,

אני יכול להבין את התסכול. אני גם יכול לומר לך שלמרבה הצער, צרתך היא צרת רבים, כלומר, שנתקלתי בזה פעמים רבות, וגם טיפלתי בגברים צעירים על הרקע הזה. מצד שני, רביב, מצבך היחסי לא כל כך גרוע, כי היו פעמים שבהם נוצר גם קשר מיני, שזה אומר משהו. אבל בהחלט יכול להיות שהישירות שלך נראית קצת חסרת גמישות. אני לא בטוח שזה כך, אבל לפעמים זה נכון לזרום כשאתה לא בטוח, ולפעמים זה נכון להיות רגיש ולשאול מה קורה – כי לא תמיד זה גם קשור אליך. מצד אחד, לא תדע עד שלא תשאל, ומצד שני - אולי לא כל מה שמוזר בעיניך הוא באמת מוזר או חריג.
נשים רבות בהחלט מעדיפות גבר שהוא "לא מעשן כלום, ולא אוהב קעקועים ומטבעו רגוע וביתי". יש נשים רבות כאלה. השאלה היא אם אתה מראש מחפש נשים שהן פחות כאלה, אולי כי הן הרפתקניות יותר, ואולי כי הן מוחצנות יותר, וזה מעודד אותך ליצירת קשר, בעוד שאשה מופנמת גורמת לך מראש לחשש מדחייה.
יצירת קשר ראשוני היא דבר מורכב, שדורש גם סבלנות, לפעמים גם החלטתיות, גם ביטחון עצמי, וגם הבנה של מה מתאים לך, וגם – הבנה של הצד השני – שזה קשה לכולם, לא פעם גם בתוך קשר ארוך של נישואים. כתבתי על כך מספר מאמרים. ראה בבקשה את המאמרים הראשונים בדף שאולי הכותרת שלו היתה יכולה להיות "איך למצוא אהבה?" (ואולי דווקא איך לשמור עליה). ראה גם את המאמר שאליו הפניתי את 'סקוטי', שאלה מתחת.


בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com