הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

למצוא את הדרך הנכונה להגיע לשיחה

ד"ר אורן חסון(31.10.2019, 15:27)

דידו יקרה,

את מרגישה ממנו חוסר יציבות, ובאופן טבעי זה מבלבל אותך. אני לא בטוח ש"הוא לא בקטע שלך", אבל מצד שני, גם לא בטוח שהוא באמת "בקטע שלך". כלומר, מצד אחד זה טוב לו, והוא מעודד אותך, אולי אפילו מחזר אחרייך, ומצד שני, בזמנים אחרים הוא קריר יותר, "כאילו אין לו כוונות". זה מבלבל.

כשהוא מחזר אחרייך ומראה סימנים חיוביים, זה כי עושה לו טוב לדעת ולהבין שאת רוצה. לכן, השאלה היא ממה נובעות הנסיגות? האם משום שהוא לא רוצה באמת שייצא מזה משהו, אבל הסימנים שאת רוצה עושים בכל זאת טוב לאגו שלו? האם זה כי הוא רוצה, אבל לא משהו מחייב, ואז סימנים מנוגדים יתנו לו תחושה שאם תתמסרי לו, הוא עדיין אדם הוגן ולא "מרמה אותך" לחשוב שהוא באמת רוצה, כי הוא לא? האם זה משום שאולי יש לו קשר אחר שאת לא יודעת עליו, והוא לפעמים מתפתה לבדוק איתך מה הוא שווה? האם כי הוא ממש בקטע שלך אבל עדיין לא החליט שהוא בשל לקשר, והוא מבין שאם הוא יהיה איתך אז הוא סוגר אפשרויות אחרות ועדיין לא מוכן לזה? האם זה כי דעתו משתנה, כי הוא לפעמים רוצה יותר ולפעמים פחות, תלוי בתנודות של המחשבות והפיתוי של אותו רגע?

כך או כך, את חווה ממנו חוסר יציבות ומסרים כפולים. מכאן – שתי אפשרויות שאולי יאפשרו לנטרל את האופציה של מסרים כפולים. האחת – ישירות.או לומר לו שנראה לך שיש משהו ביניכם, מה קורה? או להזמין אותו לקפה ולשיחה אישית יותר, להתעניין בו ולבדוק מה קורה בעולמו. כלומר, לזרום עם הצד החיובי של המסרים, שיבין שאת זורמת איתם (שזה לא אומר להתמסר לו, ממש לא – כי את לא רוצה לגלות שהוא בעצם לא רוצה רק לאחר מכן – אלא שאת, מתוך רצון טוב וכוונה טובה רוצה לדעת מה הוא באמת רוצה), השנייה – להתרחק, ולראות איך יגיב.

האפשרות הראשונה יותר מפחידה אולי, כי את חושפת את עצמך. יותר קל להתרחק. אבל התשובה שתקבלי תהייה יותר מדוייקת עם האפשרות הראשונה, כי אם הוא גבר שלא רוצה לכפות את עצמו עלייך, שבתנאים רבים זו תכונה טובה, אם תתרחקי הוא יאפשר לך את זה, גם אם הוא מעוניין. וזה לא מה שאת רוצה. לכן, עדיף למצוא את הדרך הנכונה להגיע לשיחה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com