הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

על מה אנחנו רבים באמת?

ד"ר אורן חסון(7.11.2019, 15:38)

אנונימי יקר,

כשאתה אומר שאחת לכמה ימים בת זוגך "מתעקמת" על דברים קטנים ובנאליים, אתה אומר שהיא רגישה מדי עבורך. שזה אומר שאו שהיא רגישה באופן שמפריע לה לתפקד בעולם סביר (ואתה חלק מהעולם ה"סביר"), או שאתה לא רגיש מספיק כדי להבין רגישות סבירה (והרגישות שלה היא חלק מהרגישות ה"סבירה").

האמת? – זה לא מאד משנה, כי אם אתם רוצים לחיות ביחד, בשל הדברים הטובים שיש ביניכם, אתה צריך ללמוד להיות רגיש יותר, ואולי גם ללמוד להוריד הגנות, במקום להרים הגנות. ויתכן מאד, אגב, שגם היא צריכה ללמוד בדיוק את אותו הדבר, גם אם באופנים אחרים כי ההגנות והרגישויות שלכם שונות.

לכן, בשל המורכבות שתארת, הצעתי ללכת לטיפול זוגי. בגלל הדברים הטובים שיש לכם, וכדי לדאוג שלא תאבדו אותם.

ובאשר לגרושתך – קשה לי לומר לך, כי אני לא מכיר את הרגישויות שלה, ואני לא יודע או יכול לדעת מה מפריע לה, ואם יש לה תחושות מוצדקות שבגללן היא מרגישה צורך להגן על הבת שלכם, או אי ידיעה של המצב האמיתי, או שאולי היא מקצינה בגלל עניינים אחרים.

כך או כך, אני מציע לך לקרוא משהו שכתבתי פעם, על השאלה "על מה אנחנו רבים באמת?, כאשר אנחנו רבים?" האם זה באמת על הכוס המלולכת?

מה שיכול להיות נכון הן בקשר שלך עם בת זוגך, והן בקשר שלך עם גרשותך. פעמים רבות אנחנו לא אומרים במריבה את הסיבה הנכונה למריבה, ולפעמים גם כי אנחנו לא מודעים לה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com