הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפולי פוריות במגורים אצל החמה

ד"ר אורן חסון(21.11.2019, 18:08)

חסויה יקרה,

את אומרת שלחזור לגור עם אמו, זה סיכון. זה כנראה נכון, כי העובדה היא שזה מה שהיה בעבר. אני לא מנסה לחפש כאן חשבונות של מי אשם יותר ומי אשם פחות. לפי מה שהבנתי, זה משהו בדינמיקה שלכן שלא עבד ביחד, בין אם כי את היית שתלטנית מדי על הדירה, ואולי בעיקר על המטבח שלה ולה היה קשה להכיל, או שלך היה קשה להכיל התנהגויות שלה ואת העדר הפרטיות שלך. ובכל זאת – הייתן 4 שנים ביחד.

אני יכול להבין את התסכול. אני יכול גם להבין את הרצון הטוב מצד שתיכן, כי שתיכן רוצות בעצם את אותו הדבר – הצלחה בטיפולי הפוריות, את בשביל בן או בת, והיא בשביל נכד או נכדה. אבל האינטרס של שתיכן דומה בעניין הזה. השאלה היא רק של היכולת לשמור על איפוק, ריסון בתגובות, ודרך כלשהי לשמור זו על פרטיותה של זו – בעיקר כאשר לך יהיו שינויים הורמונליים משמעותיים שמשפיעים גם רגשית, ולשתיכן – אפשרות, שאני מקווה שלא תתממש, לאכזבות בתהליך, שיש בצידן גם כן טלטלה רגשית משמעותית, וכולל פלישה שתהייה בהכרח, כשאתם גרים ביחד, לפרטיות האינטימית שלך – כי את צריכה "להצליח". כל זה לא פשוט. אני מקווה שתוכלי להתמודד עם כל אלה – כי עיקר הטלטלות הרגשיות, הפגיעות והצורך למתן - יהיו עלייך.

עקרונית – אני תמיד ממליץ, אם זה אפשרי, לעבור טיפולי פוריות בשילוב עם טיפול זוגי (ראי בקישור את הפרטים). אני מבין שאצלכם זה יהיה בלתי אפשרי, כי גם כך אתם לחוצים כלכלית. לכן אורך הרוח שלך נדרש עוד יותר, ואולי שיחה גלויה כבר עכשיו על הצורך בפרטיות, של שתיכן, ואיך עושים זאת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com