הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

זוגיות במשבר

אבודה(22.11.2019, 13:31)

שלום,

משהו בי מחפש תשובה והכוונה, כי אני מרגישה אבודה

אני בת30+, נשואה כבר 4 שנים. שנינו מאוד קיצוניים בתגובות וברגשות -- לכן הזוגיות שלנו תמיד הייתה או מקסימום כיף ואהבה או מינימום צעקות ורצון להתגרש.

בכל התקופה הזאת אני מרגישה שאני רצתי אחריו, הוא בנאדם עקשן על גבול הטמטום - ומבחינתו כשהוא חושב משהו נכון אין לו דרך להתגמש (ומפספס שאפשר לעשות את אותו הדבר אבל בדרכים אחרים שפחות תתפגע בעיקר בי). הוא לא יודע לבקש סליחה או להודות שהוא עשה טעות (גם כשזה ברור שהוא עשה טעות), ואני מוצאת את עצמי כל פעם חוזרת לדבר איתו להסביר לו למה ההתנהגות שלו לא בסדר ואיך הוא פגע ברגשות שלי. איכשהו כל סיטואציה בסוף נוצר מצב שהוא פגוע רגשית ושאני צריכה לפנות אליו לתקן את המצב. מצד שני הוא בנאדם טוב לב, הוא עוזר לכל האנשים ולסביבה שלו - אחים שלו, הורים שלו, וכל בנאדם שצריך עזרה הוא לא יכול להגיד לו לא.

מבחינתי אני וויתרתי הרבה על עקרונות חשובים לי - מפחד מהתגובה שלו, ורצון לרצות אותו. הפוך זה אף פעם לא היה.

כרגע אני תקועה, היה לנו פיצוץ גדול. הוא אומר שזהו מבחינתו זה גירושים והוא לא רוצה להמשיך.

אני יודעת שאני מאוד חלשה רגשית, ויש לי קושי כשמתעלמים מהרגשות שלי ואני מגיבה באגרסיביות (בעיקר צעקות ויכול להגיד מילים לא יפות), אבל חוץ מזה אני בנאדם מאוד תומך, טובת לב, תמיד הייתי לצידו כשהיה צריך, מאוד חשוב לי בית וזוגיות - יש לי ביטחון בעצמי ובזה שגדלתי וחונכתי להיות בנאדם טוב. אבל אני כן יודעת על עצמי שאני חלשה נפשית ורגשית.

כרגע, אני לא יודעת מה לעשות - מצד אחד אני יודעת שכל הגברים הם אגואסטים ומרוחקים רגשית, ושכנראה היתר וויתור שלי מאפשר לו להתנהג ככה כלפי בלי שיוכל להבין אותי ואת הרגשות שלי - ושאם הייתי מתעקשת יותר בלא לוותר על שלי דברים יכלו להיות אחרת. מצד שני - אני חושבת שכבנאדם בוגר צריך שתהיה לך את האחריות שלך בזוגיות וגם שתדע להתרכך ולהקשיב לצד השני ולרגשות שלו. וזאת אחריות שלו!

אני לא יודעת מה לעשות - להתגרש זה משהו שיהיה לי מאוד קשה איתו, כי אני ארגיש לא טוב עם עצמי במיוחד על כל הזמן הזה שנעלם לי מהחיים, מצד שני אני לא יכולה להמשיך לחיות עם מישהו שאני צריכה לשכנע אותו כל הזמן למה הוא צריך להתחשב ברגשות שלי ובצרכים שלי.

איך אני אמורה לדעת מה נכון לי עכשיו?