הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בואו נדבר על: יחסים עם גבר נשוי

ד"ר אורן חסון(8.12.2019, 22:41)

פנתה אלי אשה פנויה שגבר נשוי חיזר אחריה נמרצות. את העובדה שהוא נשוי פלוס, הוסיף רק לאחר כמה שיחות ביניהם. וכל מה שאמרה לו מאז לא עזר. שאלה אותי איך להיות אסרטיבית, כדי שיפסיק.

עניתי לה כך:

יתכן להיות שאת מתקשה בשני מישורים: האחד הוא אכן האסרטיביות. זכותך המלאה היא לומר לא, וזכותך המלאה להימנע מקשר כאשר הצד השני לא מקבל את מה שאת אומרת לו, לדרוש ממנו להפסיק לטלפן, ולאחר מכן להפסיק לענות לו. וזכותך המלאה היא לא להרגיש אשמה כשאת עושה זאת, כי לא מדובר בנימוס, מדובר בהטרדה שהיא עברה על החוק. בדיוק כשם שזכותך לא לפתוח את הדלת הנעולה כשאת יודעת שמי שדופק בדלת בצד השני הוא גנב או אנס, גם אם זה "לא מנומס".

אבל אולי משפיע עליך גם המישור השני, שבגללו אולי טרחת לציין שהבחור אטרקטיבי. האם יתכן שאת לא רוצה לסגור את הדלת עד הסוף, ולכן את מתאמצת להיות מנומסת?

חשבי על זה. וקראי גם את המאמר שכתבתי על "הגבר הנשוי: מלכודת דבש עם עוקץ מוסרי בקצה" בדף המאמרים שלי, הראשון תחת הכותרת "התנהלות אישית".

תשובתה אישרה את חשדותי בעניין המישור השני. היא כתבה לי:

תודה רבה לך ד"ר חסון. האבחנה שלך באמת מאוד דקה. אכן, אני מתקשה לעמוד בסירוב כי אכן הבחור נראה ונשמע מדהים וכן, אני יודעת לאיזו מלכודת אני עלולה ליפול ואני מאמינה גם שגברים כאלה מודעים לקסם שלהם ויודעים היטב להשתמש בו.

כתבתי לה בתגובה – על העמידה בפני הפיתוי:

אם כך, שנני בכל עת שתרגישי שאת מתפתה שוב, את המאמר שהפניתי אותך אליו. יש עוקץ בקצה מלכודת הדבש הזו. אולי תוכלי לומר לעצמך, כאשר תהיי חלשה יותר ואולי במצב רוח קודר יותר, שאולי שווה ליהנות מהעניין מבלי להתאהב, לזמן מוגבל לפחות, כדי שתעברי גם את החוויה הזו, ואולי כי מגיע לך מדי פעם ליהנות מגבר שכזה, אבל אם אין לך האישיות הקשיחה, המנותקת מרגשות, האגוצנטרית שיודעת להפריד בין מעשה לרגש, לא בטוח שתעמדי בזה בהמשך הדרך מבלי לכאוב מאד.

---

הצהרה: פרט למקרים שבהם זה יהיה בלתי אפשרי מבחינתי, אעשה מאמץ לכתוב כאן בכל יום. במילים אחרות – להגיב בכל יום על שאלות שנשאלתי.

בימים ללא פניות, אכתוב בכל זאת ואעלה נושאים שעולים אצלי בטיפול, או שעלו כאן בפורום בעבר, ושהייתי רוצה לשים עליהם דגש כדי לסייע לכם לשפר את הקשר הזוגי שלכם. אלו יעלו תחת הכותרת "בואו נדבר על:".

בניגוד לפניות אחרות אלי, שבהם הדיאלוג ימשיך להיות אך ורק ביני לבין הפונה אלי – "בואו נדבר על" יהיה פתוח לשאלות ולדיון.

אם תרצו למצוא את כל הפוסטים שלי, חפשו 'בואו נדבר על' בפורום הזה, ותקבלו את כולם.

הפורום 'אהבה זוגיות ויחסים' של סטארמד, בניהול ד"ר אורן חסון, הוא הפורום הותיק ביותר בארץ לזוגיות, אהבה ויחסים. הוא עלה לאוויר בשנת 2005, ויש אומרים שהוא גם הטוב ביותר בארץ.


בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com