הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בואו נדבר על: שיחה עם האקס

ד"ר אורן חסון(9.12.2019, 21:39)

אני נתקל בזה מדי פעם בטיפול – הקושי שלו כאשר בת זוגו דיברה עם האקס שלה, ולא סיפרה לו, או הקושי שלה, כאשר הוא דיבר עם האקסית שלו, ולא שיתף אותה. כל זוג כמובן מגיע עם הרגישויות שלו, ועם ההסטוריה שלו, ועם הצורך השונה של בני הזוג בשליטה או בחופש. אולי זה הזמן לתת אמירה כללית יותר בנושא הזה.

אם זה מה שקרה אצלכם, וזה לקח אתכם למקום לא טוב, חשוב לדעת שהדאגה האחרונה שצריכה להיות לכם בנושא זה היא השיחות של בני הזוג שלכםם עם האקס או האקסית שלהם. נכון שגילוי השיחות הללו, ועוד יותר ההסתרה, עלולים לקחת אתכם לדאגה ולחרדה על המשך הקשר שלכם, אבל מה שקורה בדרך כלל זה בכלל לא זה. מה שקורה הוא שאתם מרגישים שהעובדה הזו מעמידה אתכם באור "צודק" יותר בויכוחים זה מול זה. אלא שהויכוחים והמריבות הם הם הסכנה, כי הם יהיו אלו שירחיקו אתכם בסופו של דבר זה מזה, ולא האקס/ית. נכון יותר לטפל קודם כל בתקשורת ביניכם, בפתיחות, בהכלה ובקבלה – גם כאשר הצד השני שוגה לפעמים, ולא בחשבונאות, ובודאי שלא בקשר שלו או שלה עם האקס.

אתם צריכים לטפל בדרך שבה אתם מנהלים אי הסכמות, ולהניח לחרדות של מי יותר חזק ומי יותר חלש בזוגיות שלכם. כי האקס הוא לא הבעיה. אם אתם מתרחקים זה מזה, אז אם זה לא יהיה האקס, זה יהיה מישהו אחר, או גם אף אחד אחר – כי גם אף אחד עדיף על קשר רע. טפלו בקשר, והפכו אותו לקשר טוב, ואז לא יהיה לצד השני שום לדבר עם שום אקס.

---

הצהרה: פרט למקרים שבהם זה יהיה בלתי אפשרי מבחינתי, אעשה מאמץ לכתוב כאן בכל יום. במילים אחרות – להגיב בכל יום על שאלות שנשאלתי.

בימים ללא פניות, אכתוב בכל זאת ואעלה נושאים שעולים אצלי בטיפול, או שעלו כאן בפורום בעבר, ושהייתי רוצה לשים עליהם דגש כדי לסייע לכם לשפר את הקשר הזוגי שלכם. אלו יעלו תחת הכותרת "בואו נדבר על:".

בניגוד לפניות אחרות אלי, שבהם הדיאלוג ימשיך להיות אך ורק ביני לבין הפונה אלי – "בואו נדבר על" יהיה פתוח לשאלות ולדיון.

אם תרצו למצוא את כל הפוסטים שלי, חפשו 'בואו נדבר על' בפורום הזה, ותקבלו את כולם.

הפורום 'אהבה זוגיות ויחסים' של סטארמד, בניהול ד"ר אורן חסון, עלה לאוויר בשנת 2005, והוא הפורום הפעיל הותיק ביותר בארץ לזוגיות, אהבה ויחסים.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com