הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להתמודד עם אי שלמות

ד"ר אורן חסון(12.12.2019, 19:38)

תמה יקרה,

את כותבת על הנסיון הרב שצברת בחיים, בארץ, בחו"ל ובמסגרותש שונות, של יחסים אישיים וחברתיים אחרים. הוא היה בצבא.

ואני תוהה, מה זה "היה בצבא"? אם הוא היה פקיד עירוני בצבא, או איש מחשבים, אז אולי יש משהו במה שאת אומרת. אם כי זה לא שייך לכך שהוא בצבא, כי הוא יכול להיות אזרח איש מחשבים. אבל אם הוא שרת 7 שנים כלוחם, אני בספק אם הוא פחות חווה כאב ממך. אולי אפילו הרבה יותר, ואולי חוויות הרבה יותר קשות ממך. לכן, אני תוהה מה את יודעת עליו, כי הרי רק התחלת להכיר אותו.

אבל כן. אם הוא מוצא חן בעינייך, בהחלט כדאי לשתף אותו מתישהו. אולי הוא אדם מורכב יותר מכפי שאת חושבת, ואם לא תשתפי אותו יתכן שתפספסי את זה. אולי דווקא בכך שהוא רואה אותך 'מושלמת', הוא חושב שאת שטחית. אני לא יודע. רק הכרתם. דברו. אולי תכירי גבר שיש לו רבדים, עומקים ואמפתיה יותר מכפי שאת משערת כרגע. ותני לזה זמן.

אני רק חושש שבאיזה שהוא מקום את חוששת שהוא יראה בך את מה שאת רואה בעצמך, אולי כי את מעריכה את עצמך פחות, ורואה יותר את החסרונות שלך ומזה את חוששת. מה שמביא אותי למחשבה הזו הוא שהעובדה שחווית חוויות קשות אינה חיסרון כשלעצמו. אני חושב שאת מכוונת אולי לפגיעות שנפגעת, ושאולי את חושבת שהיתה לך אשמה בזה, או שמישהו אחר עלול לחשוב שאת לא בסדר. כך או כך, אולי את לא לגמרי שלמה עם עצמך, וזה בהחלט משהו להתמודד איתו. גם הוא יצטרך אולי להתמודד עם זה, אבל כנראה שגם את.

אני לא יודע אם זה יהיה רלוונטי, אבל אני שולח אותך לקרוא מאמר שכתבתי פעם ב Ynet, שהכותרת שלו היא "מתי לגלות לה שאני לא רוצה ילדים?" (המאמר הראשון ברשימה). "לא רוצה ילדים" זה רק דוגמא, לשאלה מתי לגלות משהו שאולי הצד השני לא יאהב.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com