הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הכלה לפגיעות שבי

תמה(16.12.2019, 9:28)

קודם כל תודה על "שהכנסת לי" ודייקת את דבריי, אני מסכימה עם רוב התובנות שלך. נכון, הוא עשה דברים מגוונים בצבא ונכון , מה שאני מכוונת אליו הם הפגיעות שנפגעתי.

עם זאת, אני גם רוצה לדייק את דבריי... גם אם צבר חוויות רבות בכל אופן אני רואה במסגרת הצבאית סגורה כשלעצמה שהחוויות שחווים בה הן מסוימות, עם גברים בעיקר ,תחת תפקיד ובהיררכיה. ואולי מה שמפריע לי זו הצרות (מלשון צר), אני אוהבת להסתכל על מערכות יחסים באופן נרחב וכשהוא מגדיר אותי כמושלמת אני מרגישה שהוא רואה אותי ואת מערכת היחסים ביננו באופן צר.
הוא לא רואה בי שטחית כמו שהוא רואה אותי באופן שטוח, אני יודעת את זה כי כשדיברתי איתו הוא אמר שהיה לו צ'ק ליסט של התכונות שחשובות לו בבחורה ואני עונה על הכל ולכן הוא איתי . ובעיני זה לא מספיק. כי קשר זה לא להסתכל עליי ולהתפעל מתכונותיי. כשאני נכנסת לקשר יש לי צ'ק ליסט של מה שאני רוצה להרגיש לא של הגבר שמולי- אני רוצה להרגיש מוגנת, אהובה, בטוחה... בקשר אני צריכה מהגבר שלי שידע להיות תומך, להבין שיש בי גם מקומות נמוכים ופגועים מאוד. במשפחה שלי לא חוויתי חוויה של מוגנות ואפילו חוויתי חוויות שמהן יצאתי מאוד חשופה ופגועה ואני רוצה להרגיש שהגבר שאיתי ידע לתת לי את אותה חווית תמיכה ובטחון, יותר חשוב לי בהרבה לפני שיראה בי מושלמת. לכן אם אדייק את השאלה: איך אני יכולה לדעת אם יש בו את זה..? זה לא דבר אחד או שניים שאני צריכה לספר ולשים על השולחן , אלא בכלל.. הנפש שלי, שהיא רגישה מאוד, איך אני יכולה לחשוף את הצדדים הפגיעים האלה ?