הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להעמיק

ד"ר אורן חסון(17.12.2019, 0:31)

תמה יקרה,

אתם רק בתחילת הקשר. את לומדת איך הוא מגיב לשיתוף שלך של דברים, גם אם בהתחלה את רחוקה מלשתף פגיעויות. את לומדת איך הוא מגיב לדברים שלהם הוא לא מסכים לך, ולאחרים. וקחי בחשבון שנכון שכרגע הוא רואה אותך באופן שטוח, ובעיקר במימדים שיושבים אצלו בצ'ק ליסט, והם פשוטים יחסית, יפה, חכמה, משכילה, עם חיוך שאי אפשר לעמוד בפניו, למשל, ואת חוששת מהאופן שבו הוא יראה את הפנים הפגוע שלך, ואולי החושש, והנפגע בקלות, והדורש הגנה. אולי זה שם.

ואולי גם את רואה אותו באופן שטוח, עכשיו, אולי אפילו בפרמטרים דומים, שבגללם את שם, בתקווה שכל יתר הדברים – הקשבה, הכלה, הגנה, יהיו גם כן שם. כך מתחילים קשר, ומשתפים עם הזמן.

וגם אני רואה את שניכם באופן שטוח, כרגע, ואני מודע לזה לגמרי, והתגובה שלך לתגובה שלי עוזרת לי לראות אותך יותר לעומק – עם הפגיעויות והחששות שלך. ואולי עם החשש מכך שאם הוא ייפול פעם אחת ולא יגיב נכון, תסיקי מסקנות נמהרות מדי. ועם כך שהגבתי לך גם באופן שטוח מדי על ענייני נסיון החיים, כי הוא לא רק צבא, ולא רק קשיים שמגיעים וישנם בצבא – וגם שם יש לא רק היררכיה ברורה, אלא גם מאבקי כוח על סטאטוס, אף אם הם יותר מוסדרים, אבל אולי גם את לא יודעת אם הוא גדל עם כפית של כסף בפה, או אולי הוא סוחב איתו מהבית, שם היה עד לצבא, קשיים גדולים בתוך המשפחה או בין חברים. גם את לא מכירה אותו לעומק, ואולי הוא חושש בדיוק מאותם דברים: איך לספר לה על הקשיים האישיים שלי, והצלקות שאני נושא איתי?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com