הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מה שיש ומה שיהיה

ד"ר אורן חסון(17.12.2019, 0:32)

אפריל יקרה,

מבלי שאת צריכה לומר לי את זה, אני יכול לראות שיש בך הרבה טוב. אחרת, אישך לא היה מגיב כפי שמגיב, ורוצה לשמח אותך. אני גם רואה בכתיבתך את האיכפתיות, כלפיו וכלפי הילדים, למרות המצוקה שלך, העדר האושר.

את צודקת בניתוח שלך. המצב הנוכחי הוא מצב של יציבות, אם תרצי ביציבות הזו, כי היא תלויה אך בך. היא רק לא מצב של אושר גדול, אלא די פרווה, לפחות בעניין הזוגיות שלך. האם זה רק בענייני הזוגיות? – שאלה טובה. לא יודע.

אם תתגרשי, תהיינה תנודות. בחלקן תהיי במקום טוב, ועם רגעים שמחים, ובחלקם לבד מדי פעם, ובאחרים – רע, אם וכאשר תהיינה אכזבות. ואולי גם תגיעי בסופו של דבר, שקשה לדעת מתי זה יקרה, ליציבות שיש בה יותר שלמות ואושר. הבלתי ידוע הרבה יותר רב כאן. אבל לכן דיברתי איתך על רבדים הזקוקים למגע – שכן אני לא יודע מה מתוך העדר האושר הוא פנימי שלך, וכמה שמחת חיים יש בך, שיכולה להתקיים באופן יציב ולאורך זמן (במכוון אני מתאר זאת כך, כי גם לאנשים דכאוניים יש רגעי שמחה ואושר). את הרבדים הללו צריך ללבן, ויתכן שתרצי ללכת לטיפול. לבדך. גם את זה כתבתי, ולא התייחסת לזה.זה גם מחבר אותי למה ששאלת אי שם למטה, אם ה"בחירה הזו היא לא רק תלויית רצון, אלא גם דורשת לעבוד ולהשתנות, ומתוך ההשתנות הזו תגיע הסתגלות אחרת?" – כן. לגמרי, ולא תמיד קל לעשות זאת ללא עזרה. אלא שאני לא מכיר אותך מספיק כדי לדעת אם זה מה שאת צריכה.

עכשיו, בעצם, עולה לי בי רעיון, כי את לא הראשונה במצב הזה שמבקשת סיוע. ראי באתר שלי את האפשרות לייעוץ טלפוני חד פעמי, שיחה של שעה שעיקרה הוא לקבל כיוון איך להתמודד, אם ואיך לבקש סיוע מקצועי ממושך יותר, ועזרה ראשונה הנוגעת ליחסים הזוגיים שלך. אפשר גם לדבר על הקשר שהיה לך, אבל כפי שנראה לי שעה לא תספיק לכך, וכדאי להקדיש את עיקרה למה שיש ולמה שיהיה יותר מאשר למה שהיה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com