הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בואו נדבר על: האם היא בוגדת בי?

ד"ר אורן חסון(20.12.2019, 1:07)

אם היא לא מקיימת איתי יחסי מין כבר זמן רב, האם זה לא מעיד כל כך שהיא בוגדת בי? – זו שאלה שמדי פעם שואלים אותי.התשובה היא: לא. זה לא מעיד על בגידה. זה אפילו לא מעיד בהכרח על כך שהיא לא אוהבת אותך. בדרך כלל הסיבות לכך הן אחרות.

.לפעמים אשה נמנעת מיחסי מין בשל בעיות או שינויים הורמונליים או פיזיולוגיים, אבל בדרך כלל זו עדות לכך שהיחסים ביניכם לא טובים. בדוק מה קורה ביניכם במישור הזה. כי סביר שאם היא כועסת, או שומרת טינה, או פגועה או במתח, וכשאין תקשורת טובה מספיק ביניכם או משהו בדומה, רגשותיה אלה עומדים בדרכה להתקרב אליך אינטימית. קח בחשבון שהאפשרות הזו נכונה יותר אצל נשים במצב של מתח זוגי מאשר אצל גברים במצב דומה, כך שאולי לא נכון לשפוט ולהבין אותה לפי מה שנכון אצלך

.אם היא לא רוצה סקס, וזה לא בגלל שהיא בוגדת, האם זה אומר שאתה אשם? האם כדי שלא להרגיש אשם אתה מאשים אותה או חושד בה בבגידה, כי אז, לכאורה לפחות, אתה לא אשם, או שהיא זו שאשמה יותר?

אם אתה רוצה לשמור על הזוגיות שלך איתה, ומוכן להקריב למען זוגיות טובה וקשר טוב - אולי צריך לקחת יותר אחריות, גם אם שניכם אשמים באותה מידה בריחוק הזה. האחריות שלך היא צעד חשוב בהתקרבות ושיקום.

וכל זאת כתבתי בלשון זכר, משום שבדרך כלל הצורך המיני של גברים רב יותר, אבל זה לא תמיד כך. כך או כך, הצד שהצורך המיני שלו חזק פחות, ייטה ל'הסחות דעת' רגשיות יותר בקלות, כלומר, כעסים ישפיעו עליו יותר, עייפות תשפיע יותר, דאגות, ועוד ועוד.

---

הצהרה: פרט למקרים שבהם זה יהיה בלתי אפשרי מבחינתי, אעשה מאמץ לכתוב כאן בכל יום. במילים אחרות – להגיב בכל יום על שאלות שנשאלתי.

בימים ללא פניות (חמישה ימי עבודה בשבוע), אכתוב בכל זאת ואעלה נושאים שעולים אצלי בטיפול, או שעלו כאן בפורום בעבר, ושהייתי רוצה לשים עליהם דגש כדי לסייע לכם לשפר את הקשר הזוגי שלכם. אלו יעלו תחת הכותרת "בואו נדבר על:".

בניגוד לפניות אחרות אלי, שבהם הדיאלוג ימשיך להיות אך ורק ביני לבין הפונה אלי – "בואו נדבר על" יהיה פתוח לשאלות ולדיון.

אם תרצו למצוא את כל הפוסטים שלי, חפשו 'בואו נדבר על' בפורום הזה, ותקבלו את כולם.

הפורום 'אהבה זוגיות ויחסים' של סטארמד, בניהול ד"ר אורן חסון, עלה לאוויר בשנת 2005, והוא הפורום הפעיל הותיק ביותר בארץ לזוגיות, אהבה ויחסים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com