הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תוכנית מעשית

ד"ר אורן חסון(22.12.2019, 13:19)

סתיו יקרה,

אני מבין ממכתבך שאת בטלטלות רבות. לא רצית את הפרידה מאבי ילדייך, ועדיין את קוראת לו "בעלי". יתכן שפורמלית זה עדיין נכון, אבל גם אז, לאחר פרידה של שנתיים, וכשהוא עם אשה אחרת, העובדה שכך את קוראת לו – מעילה על כך שאת בהכחשה, ואולי אם תקווה שכל זה ישתנה ושתחזרו להיות ביחד.

הפתרונות שחיפשת הם פתרונות זמניים. מאהבים, כדורים, מעגלים חברתיים. כל זה, כשאת נאחזת כל כך הרבה יותר טוב בפגיעה ובאובדן, והריק שלך הוא כמו חור שחור, שואב.

בודאי שאפשר לעזור לך. ואפילו הניסוח הזה, של "אני לא יודעת אם בכלל אפשר לעזור לי" מלמד הרבה, וקודם כל על כך שאת מרגישה שלבד לא תצליחי. כי בסופו של דבר, בין אם בעזרת סיוע מקצועי ובין אם לאו, את היא זו שצריכה לחלץ את עצמך משם.

נכון שהכי קל יהיה כאשר תתאהבי מחדש, ותקבלי אהבה. את מתייאשת אשר קשר שמתחיל מסתיים, והיות שהציפיות שלך גבוהות, כך גם הייאוש והנפילה אחר כך.

סתיו, הדבר הראשון שאת צריכה הוא לבנות לעצמך תוכנית עבודה. אם את חושבת שיש לך מסוגלות לעשות זאת בעצמך ללא סיוע חיצוני, עשי לעצמך תוכנית – של היכן לחפש חומרים, כמה זמן ביום את אמורה להקדיש לחקר העצמי הזה ולקריאת חומרים שיתנו לך כיוון. כמה זמן להקדיש לחיפוש קשרים משמעותיים, ואיך להתמודד כשזה לא מצליח. ואם את לא יכולה בשום אופן לקבל עזרה, תפסיקי לומר לעצמך שזה לא פייר, ושיש לך תירוץ להתייאש. אין לך. את צריכה לבנות לעצמך תוכנית פרקטית כי את צריכה את זה, וכי הבנות שלך צריכות את זה. אף אשה אחרת לא תהיה תחליף לאמא. אף אשה אחרת!

ואם את חושבת שנכון לך כן לקבל סיוע, אז חפשי תוכנית ביצוע, עם לוח זמנים ועם יצירה של הזמן ו/או המשאבים שאת צריכה, כי את הכי חשובה לעצמך ולילדות שלך. בני תוכנית עבודה שתאפשר לך את מה שהיא יכולה וצריכה לאפשר.

אם את לא מצליחה למצוא לעצמך משהו אחר – טלפני אלי, ונדבר לפחות 10 דקות כדי לבחון אפשרויות 050-6000083.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com