הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מוקד החברים

ד"ר אורן חסון(25.12.2019, 17:19)

קורל יקרה,

את שואלת אם כדאי לסיים את הקשר – והרבה תלוי בך. כי את מתארת גבר שיש לו לחצים משלו, ויש לו חברים – ואלה משמעותיים לו מאד. זה לא אומר שאת לא, אבל הוא לא שם אותך בסדר העדיפות שהיית רוצה מבחינת הצרכים שלו, וגם לא מבחינת הצרכים שלך. אני לא חושב שזה עניין של העובדה שהוא סיים לא מזמן קשר. שלושה חודשים בתוך הקשר ואתם נפגשים אחת לשבועיים כאשר הוא מבטל פגישות, זה אומר שיש לו דברים חשובים יותר. אם תעמידי אותו בפני אולטימטום, יתכן שישנה משהו, במידה מסויימת, אבל גם סביר שיחזור לזה כאשר הוא "יתעייף" אחר כך, והמתח ומרכז הקשב אליך יעבור שוב אל הדברים שבאמת, כרגע לפחות, חשובים לו יותר.

אתם בגילאים שבהם הרבה תלוי בחברה שאיתה אתם נמצאים. גברים שעיקר חברתם הוא גברים רווקים אחרים, מתקשים יותר למצוא את המיקוד בזוגיות שלהם. גברים שהחברים המשמעותיים שלהם בזוגיות, זה יותר קל להם, כי החברים עסוקים בחלק מהזמן, וכי מה שחשוב במסגרת המודל החברתי, הוא זוגיות ומשפחה. זה בצד העובדה שיש גברים שמגיעים מראש עם מוקד הזוגיות כמרכז החשוב שלהם, ללא קשר לחברים שלהם, ויש גברים שהם פחות שם, ולכן מודל החברים ומוקד החברים יכול להשפיע עליהם יותר. אגב, לפעמים זה לא רק "החברים". לפעמים זה הקושי לפתוח את עצמו אל אדם אחר, בת זוג, להסרת הגנות ולשיתוף, שאומר גם איבוד שליטה מסויים על ניהול חייו, ואולי גם של עולמו הרגשי. כשזה קשה - יותר קל עם חברים, כי זה מחייב הרבה פחות.

למה כתבתי שזה תלוי בך? כי זה תלוי א. בהערכה שלך ליכולת שלו לשנות – וכאן אולי המקום העיקרי שבו את לא בטוחה, ובנושא הזה השתדלתי להדריך אותך במשהו. ב. בסבלנות שלך, וביכולת שלך לחיות עם זוגיות שבה הזוגיות היא לא מרכז חייו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com