הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בואו נדבר על: איך להצליח תמיד?.

ד"ר אורן חסון(26.12.2019, 22:44)

סיפר לי פעם מטופל שלפעמים, כאשר הוא הולך לפאב, הוא פונה לאשה, אחר אשה, אחר אשה, אחר אשה, ואם האשה החמישים ושלוש מסכימה והולכת איתו, הוא מרגיש נפלא. אבל פעמים אחרות, לאחר הדחייה השנייה או השלישית הוא מתבאס כל כך, שהוא עוזב, הולך הביתה ומרגיש רע עם עצמו כל אותו ערב. והנה לכם, גבר אחד מייצג שני קטבים של הצלחה

כי מהי הצלחה? והפעם אני מתייחס לכל תחום שבו אתם רוצים להצליח - לימודים, מקצוע, תחביב, להיות הורה טוב, או להרוויח הרבה כסף. מה נותן לנו תחושה טובה יותר שאנחנו מצליחים? – האם לצאת בסופו של דבר עם ה"פרס" ביד? או שמא עם תחושת ערך עצמי, זו שדועכת קצת, או הרבה, בעקבות כל החמצה, שלפעמים, כדי לשמור עליה אני מוכן לצאת מהמשחק לחלוטין? כן, גם אם אז ברור לגמרי שלא אקבל כל גמול?

התשובה תלויה בכם. אם אתם רוצים להיות הכי טובים במשהו, הרי בעולם שבו כל כך הרבה אנשים, הרי מובטח לכם שתיכשלו אם מדובר במשהו "גדול" שהתחרות עליו קשה. אם אתם רוצים להיות בו "רק" טובים, הסיכוי שלכם "להצליח" הרבה יותר גדול. מצד שני, אתם בקלות יכולים להיות הכי טובים במשהו "קטן", למשל כזה שרק לכם יש נגישות אליו, כמו האמא או האבא הכי טובים לבן או לבת שלכם, או מי שיודע הכי טוב איך לתפעל את המחשב הפרטי שלכם, או למצוא כל דבר בארון הבגדים שלכם.

אתם יכולים בקלות "להצליח תמיד" אם תגדירו את המטרות שלכם בדרך אחת. אתם יכולים בקלות להגדיר את עצמכם "כישלון סידרתי" אם תגדירו את המטרות שלכם בדרך אחרת. ההגדרה שלכם את עצמכם, אם אתם כאלה או כאלה, תלויה רק בכם, ובמידה שבה אתם מאפשרים אחרים להגדיר אתכם.

אם נהיה ריאליים, הרי כולנו לפעמים מצליחים להשיג את המטרות שלנו, ולפעמים לא. לכן, הנטייה האישית שלכם, לתחרותיות בלתי נלאית, למשל, או לתבוסתנות, או לייאוש או לנחישות וכדומה, הן שמגדירות, לפעמים מראש ולפעמים בדיעבד את המטרות שלכם. הנטיות הללו גם מכוונות אתכם להתבוננות עצמית כזו שמשאירה אתכם זמן רב יותר עם הצלחות, או לכזו שנשארת זמן רב יותר עם אי ההצלחות. בהיותן מספקות תחושה כוללת של הצלחה או אי הצלחה, הנטיות הללו מגדירות אתכם. על הנטיות הללו, לפעמים שווה לעבוד.

---

הצהרה: פרט למקרים שבהם זה יהיה בלתי אפשרי מבחינתי, אעשה מאמץ לכתוב כאן בכל יום. במילים אחרות – להגיב בכל יום על שאלות שנשאלתי.

בימים ללא פניות (חמישה ימי עבודה בשבוע), אכתוב בכל זאת ואעלה נושאים שעולים אצלי בטיפול, או שעלו כאן בפורום בעבר, ושהייתי רוצה לשים עליהם דגש כדי לסייע לכם לשפר את הקשר הזוגי שלכם. אלו יעלו תחת הכותרת "בואו נדבר על:".

בניגוד לפניות אחרות אלי, שבהם הדיאלוג ימשיך להיות אך ורק ביני לבין הפונה אלי – "בואו נדבר על" יהיה פתוח לשאלות ולדיון.

אם תרצו למצוא את כל הפוסטים שלי, חפשו 'בואו נדבר על' בפורום הזה, ותקבלו את כולם.

הפורום 'אהבה זוגיות ויחסים' של סטארמד, בניהול ד"ר אורן חסון, עלה לאוויר בשנת 2005, והוא הפורום הפעיל הותיק ביותר בארץ לזוגיות, אהבה ויחסים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com