הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בואו נדבר על: גברים הם בחורים טובים

ד"ר אורן חסון(1.1.2020, 23:22)

רוב הגברים הם "בחורים טובים", כשנותנים להם הזדמנות. בימים אלה, יחסים רבים מתחילים כאשר גבר ואשה מגיעים למיטה בפגישה הראשונה עד השלישית. לעיתים קרובות, גברים יוצאים מתוך ההנחה שזה מתאים גם לאשה, ושאולי היא לא רוצה "יחסים", אלא יחסי מין.

מהיכן מגיעה ההנחה הזו? – כי זה מתאים למה שהם רוצים כרגע, גם אם זה לא בדיוק מתאים להם לתדמית הכוללת שיש להם על מה ש"נשים רוצות". כל עוד לא נאמר דבר אחר במפורש, זה מרגיע את המצפון שלהם, ויכול להשאיר את היחסים במסלול המיני בלבד, בלי שום קשר לשאלה אם האשה לטעמם לקשר ארוך, לו היו שואלים זאת את עצמם, או לא. כדאי לדעת שגברים רבים ינהגו אחרת, ומתוך הנחה הפוכה – שהאשה רוצה קשר קבוע, בעל וילדים, גם במקרים שבהם זה לא נכון. אחרים – זקוקים לדעת במפורש שהאשה שאיתה הם יוצאים לא מחפשת יחסי מין מזדמנים, אלא מחפשת יחסים וקשר קבוע. זה לא אומר שהם לא יזרמו עם הסטוץ, אבל "בחורים טובים" לא יימשכו קשר שהוא מיני בלבד מבחינתם לאורך זמן, כשהם מבינים שהאשה רוצה יחסים מסוג אחר, כי הם ירצו להיות בסדר עם המצפון שלהם. כך שאם היחסים התחילו שם, חשוב שתגידי, במפורש, שאת מחפשת קשר קבוע. כן, גם איתו, עד שהמציאות תוכיח אחרת.

---

הצהרה: אשתדל להגיב בכל יום על שאלות שנשאלתי.

בימים ללא פניות (חמישה ימי עבודה בשבוע), אכתוב בכל זאת ואעלה נושאים שעולים אצלי בטיפול, או שעלו כאן בפורום בעבר, ושהייתי רוצה לשים עליהם דגש כדי לסייע לכם ללמוד משהו על יחסים. "בואו נדבר על:".

בניגוד לפניות אחרות אלי, שבהם הדיאלוג ימשיך להיות אך ורק ביני לבין הפונה אלי – "בואו נדבר על" יהיה פתוח לשאלות ולדיון.

אם תרצו למצוא את כל הפוסטים שלי, חפשו 'בואו נדבר על' בפורום הזה, ותקבלו את כולם.

הפורום 'אהבה זוגיות ויחסים' של סטארמד, בניהול ד"ר אורן חסון, עלה לאוויר בשנת 2005, והוא הפורום הפעיל הותיק ביותר בארץ לזוגיות, אהבה ויחסים.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com