הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מפספסת משהו? אולי.אולי גם מרוויחה

ד"ר אורן חסון(7.1.2020, 0:35)

חני יקרה,

מבחינת ההבנה, את לא מפספסת דבר. זה נכון. כי אנשים נורמליים ונורמטיביים בנויים כולם אותו הדבר, במובן האיכותי של התכונות הכלליות שיש לנו, אבל שונים זה מזה, ולפעמים מאד, במובן הכמותי. כולנו יודעים לכתוב, וכולנו יודעים לקרוא, וכולנו אוהבים מוזיקה, אבל יש מי שזה בא לו יותר בקלות, והרבה יותר מדוייק או מהר, ויש מי שפחות.

כך גם בעולם הרגשי – יש מי שהעולם הרגשי שלו חד מאד, ורגיש מאד בפגיעויות שלו, ויש מי שרגיש יותר לאחרים ואמפתי יותר, ויש מי שכועס מהר יותר, או מאבד סבלנות מהר יותר, ויש מי שקשוב יותר לאחרים ומי שפחות. וגם – עצמת היכולת להתרגש ולאהוב שונה מאדם לאדם, או לפחות כאלה שאצלם זה חבוי יותר מאשר אצל אחרים שזה מוחצן ומודע יותר.

העניין הוא שיש רגשות שאחוזים יותר זה בזה, וכאשר אחד עוצמתי יותר, גם אלו שאחוזים בו חזקים יותר. לפעמים קבוצת רגשות אחת באה על חשבון קבוצת רגשות אחרת, ולפעמים כל הרגשות עוצמתיים יותר.

יתכן שאת נזקקת לשקט, והיציבות של התנועה האיטית של התלות הרגשית באחרים (כי באהבה – האושר שלך תלוי ברגשות של אחרים כלפייך, או בקיום שלהם לידך) מתאימה לך. את צריכה אולי ללמוד להאמין ולקבל את מי שאת, מבלי לפחד מכך שאת לא מרגישה כפי שאומרים לך שאת צריכה להרגיש, או כפי שאת חושבת שכולם מרגישים. לכי בדרכך, זה יכול להיות טוב מאד, ואולי את מפספסת משהו בעוצמה הרגשית שחסרה לך, ושיש כאלה שחווים, אבל את מרוויחה כנראה בדברים אחרים שלאחרים אין.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com